Dnes vyšlo 15 článků

Dne 9. listopadu nás opustil náš milovaný kolega Michal Kolesa

Dne 9. listopadu nás opustil náš milovaný kolega Michal Kolesa

Opustil nás milovaný kolega, kamarád, komentátor, konstruktér, diskutér, psí táta, milovník plavajících žen, autor asi nejoriginálnějších příspěvků a zvídavých dotazů na českém Internetu a asi nejhodnější celebrita u nás. Přišli jsme o člověka, jenž pro český Internet znamenal víc než kečup pro Jiřího Babicu.

Stalo se tak dne 9. 11. 2013 v 7:15 po převozu do Ústřední vojenské nemocnice v Praze, kde mu bylo zjištěno krvácení do mozku. Michal následně bude pohřben na pražském Olšanském hřbitově, kde se s ním můžete přijít naposledy rozloučit.

Zde náš svět opustila jedna z největších osobností českého Internetu, která dokázala proslavit své rodné město Rakovník jako nikdo předtím. Nezdolný inovátor, myslitel, filozof a spisovatel dokázal ovlivnit celou jednu generaci internetových diskutérů. Milovník zvuku řinčící elektrické kytary a dunící baskytary.

Fanoušek všech fyzikálních zákonů, který byl znám svým nekonvenčním a zcela osobitým pohledem na věc a mírumilovným chováním na Internetu. A lidé jej za to měli rádi.

Citát z: https://www.facebook.com/kasparek/posts/10151848912908110

“Zatímco on lidi svými otázkami rozstřeloval, sám se v internetové diskuzi nenechal rozhodit. A že na něj často útočili ze všech stran. Asertivita by mohla mít jednotku jeden Kolesa.”

Citace z: https://zlatkovsky.blog.ihned.cz/c1-61199360-konec-legendy-zemrel-michal-kolesa

“Jeho legendární rady, tipy a postřehy se objevovaly i na těch nejnečekanějších místech. Realistické uvažování nebyla jeho nejsilnější stránka, ale o to víc originality jeho každodenní příspěvky nesly.

Byl to zvláštní člověk, pro mnohé podivín a exot. Často se stával terčem posměchu a šikany, kterou statečně nesl a kterou svým nadšením pro internetový svět vždy překonal. V jeho upřímnosti a bezelstnosti mu mohl konkurovat málokdo.”

Smuteční oznámení o skonání Michala Kolesy. Prosíme uctěte jeho památku

Držitel Guinessova rekordu v počtu BANů na jednom jediném serveru, který se rovněž zasadil o rozmach českých diskuzních fór u nás. Nicméně v našich srdcích bude žít pořád a i na Facebooku bude Michal stále s námi.

Michal Kolesa

Věřme, že pokud se jeho duše dostala do nebe (to znamená nedostala BAN), setká se tam s desítkami plavajících žen, se svým Danečkem I i II a také dříve nebo později s námi se všemi (tedy i s redaktory Živě, co mu neustále mazali dotazy).

Prosíme uctěte památku tohoto velikána lyrickou písní lokální kapely Ztracenej šnycl, na jejíž tvorbě se Michal také podílel:

Složte kříž z papíru, věnec, pošlěte mu alespoň virtuálně pohlednici plavajících žen. Vdechněte život některému z Michalových nápadů. Pošlete do světa jeden z jeho památných dotazů. A nebo mu vzdejte holt jako tato parta z Rakovníka, která zde vyvěsila 50 odkazů Michala Kolesy po celém jeho rodném městě:

Zkrátka udělejte něco, co by mu podle vás udělalo také radost. Tak jako on se staral o to, aby rozdával kolem sebe radost lidem každý všední den.

Nechť jeho mistrovské nápady zůstanou navždy nezapomenuty. Michale, budeš nám chybět. Bez tebe nebude Internet jako dřív. Byl jsi jiný a my tě právě za to měli rádi. Budiž ti stativ lehký.

“Je zvláštní, že jedinečnost tohoto člověka dokážeme ocenit až po jeho smrti. A Michal byl skutečným velikánem, který se stal nesmrtelným. Až nyní nám asi dochází, jak je život pomíjivý a jak nám i každodenní drobnosti, kterých si zprvu nevážíme, budou chybět.”

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru