Dne 9. listopadu nás opustil náš milovaný kolega Michal Kolesa

Dne 9. listopadu nás opustil náš milovaný kolega Michal Kolesa

Opustil nás milovaný kolega, kamarád, komentátor, konstruktér, diskutér, psí táta, milovník plavajících žen, autor asi nejoriginálnějších příspěvků a zvídavých dotazů na českém Internetu a asi nejhodnější celebrita u nás. Přišli jsme o člověka, jenž pro český Internet znamenal víc než kečup pro Jiřího Babicu.

Stalo se tak dne 9. 11. 2013 v 7:15 po převozu do Ústřední vojenské nemocnice v Praze, kde mu bylo zjištěno krvácení do mozku. Michal následně bude pohřben na pražském Olšanském hřbitově, kde se s ním můžete přijít naposledy rozloučit.

Zde náš svět opustila jedna z největších osobností českého Internetu, která dokázala proslavit své rodné město Rakovník jako nikdo předtím. Nezdolný inovátor, myslitel, filozof a spisovatel dokázal ovlivnit celou jednu generaci internetových diskutérů. Milovník zvuku řinčící elektrické kytary a dunící baskytary.

Fanoušek všech fyzikálních zákonů, který byl znám svým nekonvenčním a zcela osobitým pohledem na věc a mírumilovným chováním na Internetu. A lidé jej za to měli rádi.

Citát z: https://www.facebook.com/kasparek/posts/10151848912908110

„Zatímco on lidi svými otázkami rozstřeloval, sám se v internetové diskuzi nenechal rozhodit. A že na něj často útočili ze všech stran. Asertivita by mohla mít jednotku jeden Kolesa.“

Citace z: https://zlatkovsky.blog.ihned.cz/c1-61199360-konec-legendy-zemrel-michal-kolesa

„Jeho legendární rady, tipy a postřehy se objevovaly i na těch nejnečekanějších místech. Realistické uvažování nebyla jeho nejsilnější stránka, ale o to víc originality jeho každodenní příspěvky nesly.

Byl to zvláštní člověk, pro mnohé podivín a exot. Často se stával terčem posměchu a šikany, kterou statečně nesl a kterou svým nadšením pro internetový svět vždy překonal. V jeho upřímnosti a bezelstnosti mu mohl konkurovat málokdo.“

Smuteční oznámení o skonání Michala Kolesy. Prosíme uctěte jeho památku

Držitel Guinessova rekordu v počtu BANů na jednom jediném serveru, který se rovněž zasadil o rozmach českých diskuzních fór u nás. Nicméně v našich srdcích bude žít pořád a i na Facebooku bude Michal stále s námi.

Michal Kolesa

Věřme, že pokud se jeho duše dostala do nebe (to znamená nedostala BAN), setká se tam s desítkami plavajících žen, se svým Danečkem I i II a také dříve nebo později s námi se všemi (tedy i s redaktory Živě, co mu neustále mazali dotazy).

Prosíme uctěte památku tohoto velikána lyrickou písní lokální kapely Ztracenej šnycl, na jejíž tvorbě se Michal také podílel:

Složte kříž z papíru, věnec, pošlěte mu alespoň virtuálně pohlednici plavajících žen. Vdechněte život některému z Michalových nápadů. Pošlete do světa jeden z jeho památných dotazů. A nebo mu vzdejte holt jako tato parta z Rakovníka, která zde vyvěsila 50 odkazů Michala Kolesy po celém jeho rodném městě:

Zkrátka udělejte něco, co by mu podle vás udělalo také radost. Tak jako on se staral o to, aby rozdával kolem sebe radost lidem každý všední den.

Nechť jeho mistrovské nápady zůstanou navždy nezapomenuty. Michale, budeš nám chybět. Bez tebe nebude Internet jako dřív. Byl jsi jiný a my tě právě za to měli rádi. Budiž ti stativ lehký.

„Je zvláštní, že jedinečnost tohoto člověka dokážeme ocenit až po jeho smrti. A Michal byl skutečným velikánem, který se stal nesmrtelným. Až nyní nám asi dochází, jak je život pomíjivý a jak nám i každodenní drobnosti, kterých si zprvu nevážíme, budou chybět.“

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

 • Martin

  Co se mu stalo?

  • petr

   nejspíše předávkování léky

  • Delta

   Krvácení do mozku

  • Delta

   Krvácení do mozku

 • tslaX

  to malo byt jako vtipne? uboziaci…

  • Lubo76

   žial, asi pravda :(

  • qwer

   Já se pobavil :D

  • obcan

   presne tak, banda kokotov.

  • Miroslav Mirator Pavelek

   neni to vtip, je to pravda…

 • Petr

  R.I.P a pozůstalým upřímnou soustrast

 • Richard Stehlík

  co ste to za portal? myslel jsem si, že jste chápající redakce, která ho tu nechala psát a dali jste mu prostor aby mohl psát a dělat to co chtěl, jak sám řikal, plnit si sen, a vy jste ho tu nechali jen proto že vam přitahoval alepson minimum lidi sem a ted po jeho smrti si z toho dělaáte ještě srandu? Horší příživníky jsem vživotě neviděl.. tohle co tu provadíte je extrem.. chudák michal, jestli by on byl schopen i pres jeho nemoc udělat něco takoveho.. měli ste jít vy místo něho a ne do nebe ale do pekla

  • pravdoláskař

   šmarja další pravdoláskař jdi se zahrabat

  • Kolesa

   #freekolesa

  • Vocas

   Dalsi de-me-nt Bez radeji brecet jinam

 • ja

  neni to vtipne, je to rozlouceni a myslim ze je to napsane dobre, RIP MK

 • Kumar

  Taky to za hloupý vtip nepovažuji. Naopak mi to připadá jako pěkné shrnutí, které se může jevit neznalým jako vtip a v tom je to kouzlo. Michal rozdal mnoho radosti a patří mu za od nás všech velký dík.
  Přejme mu, tam kde teď je, spousty plavajících žen a ostrý obraz.

 • Michal Kolesa RIP

  Pěkně napsáno. RIP chlape

 • parohac4

  Ano, na neznalého to může působit poněkud, jak bych to řekl, „nevtipně“, ale pro ty, co ví, o koho jde, tak bych řekl dobrý. Akorát , no možná bych trochu ubral na ironii, ale to je na každém z nás a jeho vkusu.

  Michal byl svůj. Měl svůj svět. Ale přiznejte si to, internet už nebude tím, čím byl. Možná jednou se zase najde jiný Kolesa, ale už to nebude ono. Smrt člověka je špatná, ať už ten člověk byl jaký chtěl. Je mi to opravdu líto a upřímnou soustrast otci.

  A Michale, snad už je ti tam , ať jsi kde jsi, dobře.

 • Lúmenn

  Hezké rozloučení a neřekla bych, že se snaží být vtipné, naopak, je velice milé.

 • FFS

  Naopak. Pěkné milé rozloučení s Michalem v jeho Kolesálním stylu, legendou internetu v Čechách.

 • Je to zarazene ve vsech kategoriich, aby bylo jasne, proc Michal Kolesa jiz sem nic nepise a psat nebude. Navic si tuhle kategorii nazval takto sam Michal Kolesa.

  Jinak se prosim vyvarujte vulgarnich nadavek. Dekuji.

 • Jakub

  Super clanek, nic urazejiciho nebo zesmesnujiciho v tom nevidim. Naopak, je to pekne decentni rozlouceni. Je to velka skoda, predstavte si, kolik toho mohl jeste dokazat.

Nahoru