Dmitry Malyshev: K práci mi stačí počítač připojený k internetu a smartphone

Dmitry Malyshev: K práci mi stačí počítač připojený k internetu a smartphone

Kdo jsi a čemu se věnuješ?

Jsem gamer a DJ/promotér/blogger. Ta první část mě živí (pracuju jako Senior QA Analyst / Tester pro pražské Disney Mobile Studio) a tou druhou bych se jednou rád živil, ale i v momentální pozici si nestěžuji. Hraju především v pražských klubech jako dMIT.RY (můj SoundCloud), ale zavítám i do jiných měst a občas i do sousedních zemí. Také pořádám nebo se podílím na různých parties se zaměřením na underground house, bass a techno music. Kromě toho vedu projekt Neo Violence, což je free label s rádiovým pořadem na Radio23.cz.

Jaký používáš hardware?

Co se promotéřiny týče, tak k tomu mi stačí počítač připojený k internetu a smartphone. Mám staršího MacBooka z roku 2009, nejslabší konfigurace, který používám i pro djing. Telefon mám starý iPhone 3GS, co jsem dostal v práci, jinak bych si ale dnešní high-end telefon určitě nekoupil a to kvůli ceně, příjde mi to zbytečně předražený.

Aby se mi doma lépe pracovalo, tak mám pouze druhou větší obrazovku a ke kvalitnějšímu poslechu studiové monitory KRK Rokit5 G2 a sluchátka Ultrasone DJ1 Pro (skvělá pro delší poslech). K djingu ještě potřebuji midi-kontroler. K vinylu jsem si nikdy nepřičichl a nemám to zapotřebí, vypalovat si tunu CDs mi příjde zbytečné, takže si momentálně vystačím se svým Traktor X1 první generace. Rád bych do procesu zapojil i Maschine, obojí, stejně jako software, od Native Instruments. To samé platí i pro zvukovku Audio 8. Jako svá djská sluchátka jsem si zvolil Aiaiai TMA-1. To vše společně se stojanem značky Crane tahám v, dle mého názoru nejlepším, dj báglu 365 DJ Pack od značky MONO.

Ve volném čase hraju hry, především na PS3 (těším se na PS4), ale zvažuju, že si možná počkám na novinku od Steam. A taky rád jezdím na svém fixed gear.

Jaký používáš software?

Co se on-line tools týče tak tyto – Gmail, Facebook, Soundcloud, Mixcloud, BandPage, YouTube, GoogleDrive, Dropbox, Mediafire, Mailchimp – to vše většinou přes Firefox. Myslím, že to je vše, co ke komunikaci používám. Do telefonu si pak dělám poznámky a zaznamenávám vše potřebné pomocí Reminders.

K djingu používám výhradně program Traktor od Native Instruments. Na případnou editaci zvuku Audacity. Dále mám k dispozici další Native Instruments software a Maschine a všem producentům dobře známý Ableton 9 Suite. Ten ale používám opravdu vyjímečně a spíše ho mám jako zálohu pro chvíle, kdyby mě chytla chuť začít dělat vlastní hudbu.

Jak by vypadala tvá konfigurace snů?

Nemám žádné extra nároky – ani to co dělám v podstatě nic víc nevyžaduje. Ale vždy se dá něco vylepšit. Novější model Macbooku by rozhodně bodl, stejně tak to platí i pro telefon. Také oba midi-kontrolery už mají své nástupce novější generace. Hodila by se ještě HD obrazovka, lepší zvuk, případně oddělená místnost akusticky vyladěná i s komplet dj setupem (mix, cdjs, gramofony – kdybych jednou přece jen dostal chuť se do toho pustit).

Zdroj: https://thesetup.cz/rozhovory/dmitry-malysev.html

Komentáře

Nahoru