DmC: Devil My Cry

 

Žánr: akce, 3rd person akce, akce bojová
Platforma – PC,Xbox 360,PS3
Forma: placená hra
Rozsah: samostatná hra
Multiplayer: ne
Datum vydání: 25.01.2013
Vývojáři: Ninja Theory, QLOC
Oficiální stránky - https://www.devilmaycry.com

Kombinace 3rd person hack & slash plošinovky opětovně přichází na pulty prodejen. Devil My Cry je již kultovní záležitostí, která kralovala herní scéně téměř před deseti lety. Aktuální doba nám tento zážitek předkládá na všechny platformy v novém kabátku. Na tuto ságu již pomalu dosedal prach, když v tom se Ninja Theory (že to není Capcom mne také namíchlo) rozhodlo o velmi oblíbený restart. Hlavní hrdina Dante se navrací do období mentálního dozrávání. Pojďme se společně podívat, jak to dopadlo.

Minimální systémové požadavky

OS: Windows XP/Vista / Windows 7/8
CPU: AMD Athlon X2 2.8 Ghz or better
GPU: NVIDIA GeForce 8800GTS or better
HDD: 8 Gb free
RAM: 2 GB RAM
DX: Direct X 9.0c

O čem Devil My Cry je

dmcpcscr2-game13792-img227340Dmc: Devil My Cry je dalším z oblíbených restartů v poslední době. Vývojáři se hladově vrhají po upadajících titulech a snaží se z nich vykřesat poslední zážeh naděje. Devil My Cry jsem už pařil na PSku a musím říci, že jsem se s naprostou okamžitostí stal jeho velkým fandou, ostatně jako mnoho z vás. Nejdříve musím podotknout, že když jsem před nedávnem hltal první videa ohlašující příchod, byl jsem celkem zklamán, jelikož to vypadalo jako úplně jiná hra.

Děj je zasazen do města Limbo City, moderní budoucnosti našeho pokolení, kde jsou lidé v područí démonů a těm vládne samotný král, Mundus. V cestě za absolutní mocí mu stojí už jen jedna překážka a tím je právě Dante. Syn úhlavního nepřítele Mundusa, Spardy. Vy jste tedy poslední žijící bytost, která může zachránit svět před záhubou. Cesta za svobodou a mstou začíná. Nepočítejte s tím, že by šlo o nějaké pokračování. Tento díl si jede ve svých kolejích alternativního univerza. Capcom bylo nahrazeno Ninja Theory a bílé vlasy vystřídal mladistvý vzhled.

Děj hry nepřekvapí

Když jsem postupoval hrou, přišlo mi, že vývojáři hodně sázejí na vzhled a výslednou grafiku než na koncept s plnohodnotným dějem. Kde jsou ty časy, kdy právě příběh byl to jediné, co prodávalo. Dnes se vše oblékne do slušivého kabátku a tím celá paráda končí. Dmc: Devil My Cry toho nebyl ušetřen. Vše na mě působilo jako průchod přednastaveným koridorem, kde je nutné zbít vše, co se zde objeví. V pravidelných intervalech se vám dostane zaslouženého odpočinku v podobě video sekvence s nadutými dialogy. Protáhnete prsty, odskočíte na záchod a řežba může pokračovat. Něco takového mne v dnešní době příliš neuspokojí a po této stránce musím tento titul označit jako brak a parazitum na slavném jménu. Příběh, postavy a zbraně jsou o mnoho horší než v prozatím slavnějších předchozích dílech.

dmcpcscr10-game13792-img227348Nejde o špatnou hru, ale…

Na druhou stránku nemohu říci, že by šlo o dílo nepovedené. Samotné boje jsou zkonstruovány jednoduše a každý střet jde okamžitě do krve. Město Limbo je kolébkou největšího zvěrstva, kde není nic nemožné. Ve své podstatě se nachází za hranicí reality, do které na samém začátku každého kola vstupujete. Ze všech stran na mne útočilo velké množství démonických nepřátel. Po pár hodinách hry jsem se už začal trochu nudit. Určitě i vy se při hraní dostanete do fáze, kdy budete pociťovat tu touhu stanout proti obyčejnějším protivníkům z reálného světa – nestane se tak. Samovolný pohyb mezi realitou a peklem není možný. Kdybych měl hru k něčemu přirovnat, tak jde o klon Silent Hillu s Konstantinem.

Postavy i zbraně mohly být lepší

Scénář hry patří mezi ty nejhorší z celé ságy. Hlavní postava Dante se chová jako malé dítě. Když odpovídá jednoslovně, tak to ještě jde, ale jakmile se pokusí o nějakou větu – trapnost sama. V jedné sekvenci dokonce řekne tuto větu – „Jen tak mimochodem jsem Dante, ale můžeš mi říkat Dante – zabiják démonů“ – něco takového je hodno cucákům, kteří si hrají na superhrdiny. Z mého pohledu opravdu velké klišé. Namísto drzého fakana jsem získal suchara, kterému jsem chvílemi přál, aby ho něco smetlo z povrchu zemského. V podobném duchu se jeví i zbraně. Jakoby vše z předchozích dílů bylo lepší a ono ve skutečnosti je. Pistole raději nechte za pasem, jelikož s nimi nic nezabijete.

Meč nezískal žádnou inovaci a namísto lucifera je Dante vyzbrojen zbytečným granátometem. Díly minulé předkládaly zbraně, které za něco stály. Co kus, to originál. Tentokrát jde jen o hromadu nefunkčního železa a je jedno, že se dělí na andělské a démonické. Nauka nových bojových dovedností přichází pozvolna, takže se vše plynule naučíte. Jinak musím pochválit pohyb a snadné ovládání při jednotlivých bojích. Naprostí nováčci do toho vniknou rychle a bez větších potíží. Grafika je úžasná, ještě aby ne. Věřím, že se hra bude převážně líbit, já se spíš postavím na stranu mezi odpůrce, jelikož mne zde chybí ta typická duše DMCéčka, takže za mě pouze lehký nadprůměr. Jako samostatná hra ano, jako restart slavných předchůdců nikoliv.

nenalezeno

nenalezeno

 

Komentáře

Nahoru