Dluží vám někdo? Exekutorský úřad peníze vymůže

Pokud se dlužník dostane do exekuce, není to jen jeho problém. On sice může při bezesných nocích přemýšlet, kde vezme peníze, nebo zda si bude muset nechat vzít dům, nicméně trpí také ti, jimž peníze dluží. Pokud se navíc jedná o firmu, která potřebuje platit za zboží a dávat zaměstnancům výplatu, jsou starosti dvojnásobné.

V takových případech je vhodné obrátit se na exekutorský úřad. Tam na vás čeká soukromá osoba pověřená výkonem exekuční činnosti – tj. soudní exekutor. Pomůže vám s vymáháním pohledávky a zajistí, aby byl problém na obou stranách minimální. Vy dostanete své peníze a dlužníkovi někdo srozumitelně vysvětlí, jaké má možnosti a co by pro něj bylo nejlepší.

Soudní jednání by bylo zbytečně zdlouhavé

Jestliže vám někdo dluží, samozřejmě to lze řešit soudní cestou. Pravděpodobně by vám dali za pravdu a dotyčný dlužník by se stejně dostal do exekuce. Jenže celé by to trvalo hodně dlouho, museli byste čekat na jednotlivá jednání a odvolací lhůty. Proto u nás už více než 15 let funguje soudní exekutor – osoba, která proces vymáhání pohledávek značně zrychluje.

ashlin-1759048_640

Obraťte se na exekutora

Své služby v této oblasti nabízí také exekutorský úřad Ostrava a soudní exekutor Mgr. Pavla Fučíková. Pokud tento úřad kontaktujete, nejdříve se s vámi pobaví o problému, posoudí úspěšnost, časovou náročnost i náklady. Když budete souhlasit, podá se návrh na exekuční řízení a zanedlouho poté dostanete své peníze zpátky.

Exekutor sám rozhodne, kde je od dlužníka vezme. Může je odčerpat z účtu, případně provést exekuci nemovitosti či movitosti – ty se vydraží a peníze pak připadnou vám. Soudní exekutor Ostrava disponuje rozsáhlými pravomocemi, díky nimž se dopátrá, jakým majetkem obžalovaný disponuje. Nemusíte tedy mít strach. Exekutorský úřad za vás finanční problémy vyřídí. Obrátit se na něj mohou jak firmy a drobní podnikatelé, tak jednotlivci.

Foto: Pixabay/ashlinbpg

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru