Dle studie NetMonitoru má česká internetová populace už 6,5 milionu lidí

Web NetMonitor, který provozuje společnost Gemius S.A. ve spolupráci se společností Mediaresearch, pravidelně monitoruje návštěvnost většiny českých webů. V měsíční zprávě za říjen NetMonitor odhalil, že internetová populace v ČR už čítá 6,5 milionu lidí. Přitom ještě v září to bylo o 200 000 méně, v srpnu to bylo 6 080 867 a v červnu 5 967 941 lidí.

Monitoring návštěvnosti

Zajímavé také je, že meziročně ubylo zhruba 300 000 reálných uživatelů, přitom stejný počet přibyl z českých domácností. Z toho vyplývá, že na českém webu surfuje o 600 000 zahraničních uživatelů méně než loni. Dalším překvapením je, že uživatelé si v říjnu navštívili o miliardu stránek více než v září a jen Češi v minulém měsíci nasbírali poprvé přes osm miliard pageviews.

Zdroj: NetMonitor.cz

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru