Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: DLA Piper radila Berry Global při prodeji lídra ve výrobě plastů pro automobilový průmysl

Mezinárodní advokátní kancelář DLA Piper poskytovala právní poradenství Berry Global, nadnárodnímu výrobci a lídru na trhu s inovativními plastovými obaly a produkty, při prodeji společnosti Promens Zlín. Ta je považována za špičkového evropského vývojového a systémového dodavatele velkoplošných plastových dílů pro autobusy, nákladní automobily nebo zemědělské stroje. 

Společnost Promens Zlín byla založena na počátku 90. let a během roku 2019 se stala součástí nadnárodní skupiny Berry Global s více než 290 výrobními závody po celém světě. Tento měsíc opět změnila svého majitele, kdy došlo k prodeji Promens Zlín přednímu středo- a východoevropskému private equity fondu ARX a managementu Promens Zlín, jež se na výkupu také podílel. Samotná transakce se uzavřela v pátek.

Přeshraniční tým DLA Piper vedli partneři specializující se na sektor M&A a korporátní právo Michaela Stessl (Bratislava), Miroslav Dubovský (Praha) a Richard Fens (Amsterdam). Na poradenství se podíleli také advokáti Petr Samec z pražské kanceláře a Sabine Botden z Amsterdamu.

„Jsme velmi rádi, že jsme opět mohli společnosti Berry Global asistovat s další úspěšnou transakcí a pomohli jim se zaměřit na klíčové obchodní činnosti v rámci jejich globální strategie,“komentuje Michaela Stessl, Country Managing Partner DLA Piper Slovakia a Client Relationship Partner pro Berry Global.

„Tato obchodní transakce zahrnovala komplexní přípravu a vyjednávání ohledně transakční dokumentace napříč jurisdikcemi v České republice a Nizozemí. Tým DLA Piper má bohaté  zkušenosti s těmito přeshraničními transakcemi i s koordinací týmů poradců napříč jednotlivými státy,“ uvádí Miroslav Dubovský, Country Managing Partner DLA Piper Prague.

„Jsme potěšeni, že jsme díky naší přeshraniční expertíze v sektoru Industrials M&A mohli transakci pro Berry Global dokončit hladce a efektivně, a to ve velmi krátkém časovém období,“ dodává Richard Fens, Partner DLA Piper Amsterdam a spolupředseda DLA Piper Global pro průmyslový sektor.

 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru