Dívka s čipem říká: „už je to součást mého těla“

Dívka s čipem říká: „už je to součást mého těla“

Dívka si nechala aplikovat čip pod kůži. Využívá ho při platbách a nemůže si ho vynachválit. Nelze říci, zda je to jen jeden z projevů její odlišnosti nebo ho má čistě z praktických důvodů.

19075330_10207005196048520_916297524_n

Každý jsme už slyšeli o tom, že existuje možnost dát si do těla čipové zařízení. Můžete si dokonce nechat očipovat i své dítě. Z hlediska etiky je velmi sporné, zda nezasahujete do lidské svobody, ale to by bylo jiné téma. Ona slečna je svéprávná, studuje na vysoké škole medicínu a vypadá, že to má v hlavě srovnané.

O čipu říká, že ji ulehčuje život. Používá ho při platbách v kavárně. Čip ji slouží místo platební karty, když platí bitcoiny. Do kavárny podle jejích slov chodí jednou za 14 dní. Když zrovna neplatí, tak si čipem například odemyká počítač.

19369759_10207005196248525_317621967_n

Ve společnosti není čip nijak obvyklý, proto je také velmi omezené jeho využití. Tereza si čip nechala implantovat především ze zvědavosti.

Cizí předmět v těle nám nabízí otázku, zda to neškodí zdraví. Zatím se žádné zdravotní riziko neobjevilo. Jediným problémem by mohla být infekce, která se do těla dostane během aplikace. Proto je vše pečlivě sterilizováno a dezinfikováno.

Čip se dá řídit i programovat.

Řídí se pomocí radiových vln, které jsou v blízkosti čipu. Přes Android jde stáhnout aplikace, která je přímo vytvořena pro nastavení čipu. Čip je pasivním zařízením. To znamená, že ho nemůžeme jen tak vysledovat nebo se na něj napojit. Mnohem snadněji to jde v případě mobilních telefonů. Aktivní je pouze při přímém kontaktu s kooperujícím zařízením. Ruka s čipem se tedy musí přímo přiložit, jinak případná transakce neproběhne.

Mladá studentka má čip umístěný na ruce, přesněji mezi ukazováčkem a zápěstím. Ruka je pravděpodobně nejpraktičtější místo.

Těžko říci, zda je to náznak budoucnosti. Lidé jsou ti, co rozhodují o lidském životě a o jeho kvalitě. Budeme-li chtít, abychom v sobě měli čip pro snadnější život, bude to tak. Budeme kyborgy. Možná pak už nebude in určení hranice mezi člověk a zvířetem, ale mezi člověkem a robotem.

Zdroj, text/foto: seznam.cz 

Štítky: , , ,

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru