Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Dita Přikrylová přichází do Avastu. Bude se starat o firemní diverzitu

Dita Přikrylová přichází do Avastu. Bude se starat o firemní diverzitu

Avast (LSE: AVST), globální lídr v oblasti digitálního zabezpečení a ochrany soukromí, bude mít od poloviny září novou ředitelku pro diverzitu, inkluzi a spolupráci s komunitami (Director of Diversity, Inclusion and Communities). Stane se jí známá ředitelka Czechitas Dita Přikrylová. Ve své nové roli v Avastu povede iniciativy zaměřené na posilování diverzity a bude nastavovat celofiremní aktivity a vzdělávání v této oblasti. Dita bude spolupracovat i s ambasadory Avastu, kteří působí v dalších pobočkách po celém světě, aby společně rozvíjeli i místní iniciativy a lokálně zaměřené programy.

“Avast je česká, globálně působící společnost, kterou dlouho obdivuji za to, že se rozhodla dělat svět bezpečnější. Abychom toto poslání naplnili, potřebujeme rozmanité názory a zkušenosti. To je totiž cesta, jak přicházet s odvážnými nápady a udržitelně růst v mezinárodním kolektivu. Proto je tak důležité ocenit a rozvíjet jedinečný talent každého člověka,“ uvedla Dita Přikrylová. “Těším se, že hodnoty, které ve vedení Czechitas i v jiných menších projektech zastávám, teď budu rozvíjet i celosvětově v Avastu.”

Dita Přikrylová je softwarovou inženýrkou, zakladatelkou a lídrem neziskové organizace Czechitas, která poskytuje ženám a dětem technické vzdělávání a možnosti uplatnění v IT komunitě. Za šest let působení absolvovalo kurzy Czechitas více než 20 tisíc účastníků. Do Avastu tak přichází se zkušenostmi z IT, ale i s praktickými znalostmi jak dlouhodobě prosazovat diverzitu ve společnosti.

Dita také působí v mezinárodním výboru Social Impact Award, což je akcelerační inkubátor pro sociální podnikání a inovace s více než 500 absolventy. Je ve správní radě Česko.Digital, neziskové online komunitě pro IT profesionály, kteří svůj čas věnují práci pro vládní a nevládní organizace i členkou profesní sítě RedButton.

Za svou snahu o zvyšování technické a digitální gramotnosti žen získala Dita Přikrylová v roce 2016 Cenu evropského občana udělovanou Evropským parlamentem. Ve stejném roce byla časopisem Forbes vybrána do žebříčku 30 talentů pod 30 let a letos byla zařazena mezi nejvlivnější ženy Česka.

Dita Přikrylová nastupuje na částečný úvazek do pražské kanceláře Avastu od září 2020. Odpovědnost za každodenní chod organizace Czechitas sice předává s důvěrou svému týmu, nadále však zůstává ve vedení Czechitas, s odpovědností za strategické řízení a budování komunity.

Dita_Prikrylova

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru