Dnes vyšlo 15 článků

Disney Plus: od 1.11. nováček ve streamovacích platformách

Disney Plus: od 1.11. nováček ve streamovacích platformách

Čekání skončilo a Disney Plus je konečně tady. Disney, filmové studio spustilo streamovací službu.  A i když byl jeho první den fungování s chybami, aktuálně je vše v pořádku. Disney Plus se může pochlubit svým unikátním obsahem Star Wars, Marvel a Disney. 

Největší rozruch způsobila série Mandalorian – originální sérii patřící do vesmíru Star Wars, která má vazby na lovce odměn Boba Fett. Disney Plus uvádí jednu novou epizodu za týden.

Nemyslete si, že seriály Marvel budou bez obsahu. Právě jejich obsah na Disnex Plus bude stěžejní pro pochopení dalších “marvelovek”. Prezident Marvel Studios Kevin Feige zaručil, že tyto nové programy budou důležité pro porozumění budoucím filmům Marvel. Ke zhlédnutí jsou také všechny firmy od studia Pixar a nové díly Simpsonových.

K dnešnímu dni se k odběru Disney Plus zaregistrovalo více než 1 milion předplatitelů. Možná kvůli okamžitému velkému náporu se první dny služba potýkala s problémy ohledně připojení. Disney Plus za první rok předvede okolo 500 filmů a 7500 epizod prémiových seriálů. Během tohoto roku investuje Disney do své streamovací platformy zhruba jednu miliardu dolarů. Ovšem dle propočtů, bude platforma výdělečná až po dosažení 90 ti milionů předplatitelů, což by mělo být v roce 2024.

Pro srovnání, Apple TV Plus je levnější. Apple TV Plus byl spuštěn o 11 dní dříve tedy 1. listopadu. Oproti Netflixu je Disney Plus výhodnější téměř o polovinu. Další konkurencí Disney Plus je Amazon Prime nebo HBO GO.

Zdroj, foto: disney.plus.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru