Disney chce koupit BuzzFeed

Disney chce koupit BuzzFeed

Znáte web BuzzFeed? Ano, ten, kde denně informují o vážných tématech, ale zároveň vás dokáže i pobavit. Tak přesně tento web se prý chystá koupit Disney. Informoval o tom web Fortune, který prý má důvěryhodné zdroje. Zda se ale akvizice nakonec uskuteční či nikoliv, je zatím nejasné. Je tu totiž jeden významný háček – cena.

V lednu loňského roku BuzzFeed nadšeně oznamoval, že dostali 19 milionů dolarů. Přesně v té době byl oceněn na 200 milionů dolarů. Ale cena určená pro Disney je mnohem vyšší. Buď miliardu dolarů, nebo nic.

Investoři řekli Business Insider, že „o tom není žádná řeč, bezpochyby je to společnost za miliardu dolarů“. Podle nich spočívá cena BuzzFeed hlavně v jejich řešení mobilních reklam a v dobře složeném týmu, který je ve svém jádru opravdu kvalitní. Jenže bude Disney ochotný si za takové kvality tolik připlatit? Před měsícem koupil za 500 milionů dolarů Maker Studios. Může si dovolit tolik utrácet? Chtěl by vůbec za BuzzFeed dát takové peníze?

Proč chce vlastně Disney zrovna BuzzFeed?

„Disney se zaměřuje na získávání nehmotného majetku, který mu může vydělávat na mnoha frontách, jako jsou licenční předměty, TV, hry, animace a tematické parky. Obsah BuzzFeed se skládá z různých témat od zábavy až k vážným zprávám. Mají dokonce dva redaktory, kteří vyhráli Pulitzerovu cenu – Marka Schoofse a Chrise Hamblyho,“ vysvětluje zdroj, od kterého má Fortune informace.

BuzzFeed i Disney se zdrželi možnosti veřejně situaci komentovat. Mluvčí BuzzFeed však uvedl, že nejednají se žádnými společnostmi a zaměřují se na to, aby se stali velkou, nezávislou společností. Tak uvidíme.

Zdroje: Business Insider, Fortune, obrázek: Flickr – Denise Kolenczuk

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru