Dildo z moře

MTV bojuje proti plastu v oceánech po svém. Miliony tun plastu končí ročně v moři. MTV obyvatelům Brazílie vytvořila velice speciální produkt.

garbage-1622130_960_720

Kampaň

Brazilská verze televize MTV vytvořila ve spolupráci s agenturou Africa kampaň zvanou „Don´t f*ck the ocean. Do it with yourself“. Peprnější výraz má podtrhnout důležitost tohoto problému a přilákat pozornost mnoha lidí. MTV nechalo sesbírat dostatečně velké množství plastu, který je v mořích k dispozici v hojném počtu, a nechalo z něj vytvořit zcela nový produkt! A aby dostáli názvu kampaně, nejedná se o nic jiného, než dildo.

Země a plast

Plast se v přírodě rozkládá několik stovek let. Každoročně skončí téměř osm milionů tun tohoto materiálu v moři. Tohle množství by pokrylo plochu 34x větší, než je ostrov Manhattan v New Yorku. Každý rok je to stále stejné a plast začíná ohrožovat život pod mořskou hladinou a nikoho to nezajímá.

Je až překvapivé, že problémy s plastem jsou obecně v širokém povědomí lidí, zájem o posun vpřed je ale miziví a dále klesá. S touto problematikou bojuje MTV velmi provokativním, novým a neotřelým způsobem Svým tónem dokáže kampaň oslovit i mladé obecenstvo. Některá dilda byla také rozeslána influencerům a celebritám, kteří řeší životní prostředí a to nejenom v Brazílii, ale i v zahraničí.

Zdroj: pixabay.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru