Dnes vyšlo 1 článků

Tisková zpráva: Díky Xmarton vznikne služba bezklíčového sdílení automobilů pro B2B sektor

Díky Xmarton vznikne služba bezklíčového sdílení automobilů pro B2B sektor

Česká firma Xmarton, umožňující správu a ovládání osobních automobilů na dálku, se nově stala partnerem celoevropsky působící leasingové společnosti. Výsledkem spolupráce bude jednoduchá carsharingová služba určená pro firemní zákazníky, která bude fungovat bez nutnosti klasického předávání klíčů.

Xmarton nabízí moderní technologii, která umožňuje snadné propojení auta s mobilním telefonem. Prostřednictvím aplikace mohou majitelé snadno zjistit, kde se jejich auto nachází, zda je zabezpečeno či jaký je stav tachometru, zámku a dveří. V závislosti na zvolené variantě lze využívat i dalších služeb. K dispozici je kniha jízd (v rámci tzv. fleet managementu), automatický monitoring stavu paliva v nádrži a možnost zabezpečení vozidla proti krádeži. Klíčovou funkcí je poté možnost sdílení automobilu bez fyzického předání klíčů.

Na základě těchto funkcí vznikla kooperace s nadnárodní leasingovou společností, která pro své zákazníky připravuje novou službu sdílení automobilů. Pomocí technologie Xmarton plnohodnotně nahradí klíče mobilním telefonem a vytvoří jednoduchý systém carsharingu. Firmy se tak nebudou muset spoléhat na vlastní flotilu, ale prostřednictvím Xmartonu si vypůjčí automobil z nejbližšího office parku. V případě, že se v okolí žádný dostupný automobil nenachází, leasingová společnost vůz během několika hodin přistaví. Veškeré jízdy v zapůjčeném autě se posléze objeví v knize jízd dané firmy. Spolupráce momentálně probíhá pouze na území České republiky. Expanze služby se plánuje na Slovensko, do Polska, Maďarska a Rumunska.

“Máme velkou radost, že můžeme stát u zrodu tak velkého projektu, jako je firemní carsharing. Naše technologie vznikla za účelem zjednodušit management osobních automobilů a věříme, že jsme připraveni posunout se ještě dál. Jsem si jist, že se tato služba setká s velkým úspěchem,” komentuje Jan Pešek, CEO Xmartonu.

Xmarton touto spoluprací navazuje na úspěch z června tohoto roku, kdy se stala jedním z finalistů jedenáctého ročníku soutěže Vodafone Nápad roku. V průběhu finálového večera měla možnost představit svůj produkt řadě investorů a v celkovém žebříčku obsadila 6. místo.

O Xmarton

Společnost Xmarton vznikla v prosinci 2015 a díky její technologii si mohou zabezpečení a správu svých vozů na dálku dovolit také majitelé běžných aut. Produkt umožňuje jednoduché propojení automobilu s mobilním telefonem a nabízí široké spektrum funkcí, které usnadní jeho každodenní provoz. Prostřednictvím vlastní aplikace, jež je dostupná pro mobilní telefony s operačním systémem iOS a Android, lze auto zabezpečit proti krádeži či odtáhnutí, sdílet a používat jej bez fyzického předání či vlastnění klíčů a mít ucelený přehled o jeho aktuálním stavu. Jednotka Xmarton prošla testem laboratoře TÜV SÜD a obdržela evropskou homologaci E8 od Ministerstva dopravy ČR. Kompatibilní je s řadou bežných i luxusních značek a momentálně nabízí tři varianty služby: Basic, Standard a Exclusive. Vhodná je jak pro soukromé osoby, tak i firemní zákazníky.

O soutěži Vodafone Nápad roku

Startupová soutěž Vodafone Nápad roku hledá nadějné podnikatele v České republice a na Slovensku. Byla založena roku 2007, což z ní dělá nejstarší soutěž svého typu u nás. Za jedenáct let se jí zúčastnilo více než 1600 týmů, z nichž mnoho se teď těší úspěchům na domácím i zahraničním trhu. Soutěže se mohou zúčastnit jednotlivci či firmy, jejichž produkt není na trhu déle než dva roky. Na finalisty každoročně čekají zajímavé výhry. Mezi hlavní ceny letošního ročníku patřila částka 300 000 Kč, 3x cesta do Číny a výjezd na konferenci TechCrunch v Berlíně. Titulárním partnerem soutěže je Vodafone, hlavními partnery jsou J&T Banka, Visa a Huawei. Mezi další partnery se řadí společnosti Profinit, Kooperativa, Peterka Partners a Stable.cz.

Zdroj, text/foto: xmarton.com 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru