Dnes vyšlo 15 článků

Díky protézám si pejsek opět může užívat života

Roztomilý pejsek díky pokročilé medicíně může opět chodit. V mládí přišel o všechny končetiny, nyní může skákat, běhat a dokonce i plavat.

Poměrně smutný start svého života zažil pejsek Naki’o. Našli ho, jak stál v zamrznuté kaluži, bohužel jeho končetiny se mu zachránit nepodařilo, byla proto nutná amputace všech čtyř končetin a i špičky ocasu. 

Roztomilý pejsek Naki’o po zákroku byl velice omezený, nemohl se hýbat a jeho maximálním pohybem bylo plazení po břiše. Nemohl si prostě užívat klasického a radostného života se svým majitelem…

Screenshot_1

Jedinou záchranou pro tohoto čilého pejska byl doopravdy schopný veterinář – Christie Pace. 

Mám velkou slabost pro postižená zvířata. Hledal jsem nějaké nové, unikátní řešení. Chtěl jsem, aby byl Naki’o schopen fungovat skoro stejně jako normální psi,“ uvedl Christie pro server extra.cz.

Zmíněný  veterinář založil tedy sbírku na nebohého psa, aby mu mohl dopřát běhání, skákání, apod. prostřednictvím bionických tlapek. Když pejsek nové končetiny vyzkoušel měl nesmírnou radost. I ve výrobcích se něco hnulo, darovali psíkovi zbývající dvě nohy na účet firmy.

Tímto způsobem se splnil sen jednoho roztomilého pejska, který si nyní může užívat života jako ostatní psi.

zdroj: youtube

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru