Dnes vyšlo 15 článků

Díky nové hře se můžete potopit na Titanicu

Počítačové hry nám dávají možnost vyzkoušet si vraždy, násilná přepadení a války. Ale měla by nám virtuální zábava nabídnout vyzkoušet si reálné tragédie s vyobrazením skutečných lidí, kteří přišli o život?

Vývojáři hry Titanic: Honor and Glory nám na tuto otázku odpověděli. Vytvořili hru založenou na potopení luxusní lodi, které se odehrálo v roce 1912 a stálo život více než 1500 lidí.

Vývojáři jsou Titanicem fascinováni

Tým vývojářů Four Funnels Entertainment do 21. dubna hledá podporu na Indiegogo. Sbírají finance na to, aby mohli vytvořit Titanic s každým sebemenším detailem tak, jak vypadal tehdy. Tapety, koberce, nábytek, chodba i oblečení cestujících – to všechno by mělo být stejné jako v reálu. Dvaadvacetiletý ředitel projektu, Thomas Lynskey, je totiž herec a filmař. Asistoval u několika historických dokumentů a celý život je fascinován Titanicem. A není sám. Podobně jsou na tom všichni vývojáři.

„Náš tým se skládá téměř výhradně z lidí, kteří jsou katastrofou fascinováni, respektují ty, kteří při ní zemřeli, a chtějí všechno aspoň digitálně znovu přivést k životu. Máme po ruce také konzultanty, abychom se ujistili, že to děláme správně.“

titanic_honor_glory

Ve hře máte možnost prožít pětidenní cestu i s tragickým koncem. Hráči si budou v reálném čase užívat potápění a s ním spojenou paniku. Budou spěchat, aby stihli chytnout místo v záchranném člunu, sledovat stoupající mořskou hladinu a poslouchat děsivé zvuky oceli a bublání vody.

Budete hrát za postavu Roberta Morgana, který je neprávem obviněn z trestného činu a utíká před policií. Vaším úkolem bude dostat se na palubu Titanicu předtím, než odpluje ze Southamptonu, a najít skutečného viníka. Jak ale loď narazí na ledovec, budete bojovat nejen o svou nevinu, ale také o svůj život.

titanic_game

Cílem projektu na Indiegogo je získat 250 000 dolarů. Aktuálně mají něco přes 28 000 dolarů. Náklady na celou hru, marketing a distribuci přitom vyjdou minimálně na 1,1 milionu dolarů.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru