Díky nové aplikace Playr si můžete vytvořit hru na iPhone i vy

V posledních letech vznikla řada her, které nezaberou moc času na vývoj, ale staly se hitem. Pro příklad uveďme třeba Flappy Bird nebo Timberman. S aplikací Playr si můžete takovou hru vytvořit i vy.

Vedle peněz vydělávajících gigantů jako je Candy Crush Saga nebo Timberman vznikají i další miniaturní hry, které není třeba dlouho vyvíjet, naučíte se je za pár vteřin a osvojíte za několik dní.

Většina lidí co takovou aplikace zapne, se podívá kolik vydělává a řekne: ,,To bych dokázal udělat taky – takovou blbinu,”.

Poslední dva roky pracoval 18ti letý Chris Galzerano na aplikaci Playr, která vám na iOS umožní vytvořit vlastní hru.

playr

Aplikace samozřejmě nepoužívá žádných enginů ani balíčků jako je Unity nebo GameSalad. Pokud tedy budete chtít vytvořit rozsáhlejší hru, nezbude vám než usednout ke starému dobrému PC.

Po stažení aplikace do telefonu vám budou nabídnuty šablony her, ze kterých je možno vycházet. Ve zvolené aplikaci pak jen změníte sprity nebo upravíte zvuk – vše za použití souborů z telefonu, které jste například vyfotili nebo nahráli přes záznam zvuku. Celá tvorba mikrohry vám pak zabere jen několik desítek minut. Po uložení pak samozřejmě můžete hru sdílet na všemožných sociálních sítích nebo přímo v aplikaci.

Galzerano říká, že chce aplikace, které budou fungovat jako známá krátká videa – Vine. Jednoduché a legrační hry, které si člověk zahraje a zasměje se.

Aplikace nabízí pět základních šablon pro hry, které můžete použít zdarma. Pokud by vám tyto šablony nestačily, můžete si dokoupit pět dalších po jednom dolaru za každou nebo za body, které získáváte tvorbou vlastních her. V současné době Galzerano shání programátory, kteří by do aplikace přidával další šablony. Později by pak měla aplikace nabídnout podrobnější úpravy šablon jako je například rychlost pohybu, tak aby každá hra byla unikátní.

Foto: apple.com

Foto: apple.com

Od vydání aplikace si ji již stáhlo přes 12 000 uživatelů, kteří vytvořili přes 13 000 her. Stále ale platí že jde spíše o tvorbu her pro zábavu než pro mainstreamové využití. Kam se aplikace posune uvidíme v následujícím roce, kdy určitě nezůstane bez povšimnutí u investorů.

Kde aplikaci stáhnout nebo jak vypadají hry v aplikaci vytvořené se můžete podívat na oficiální stránce Playru.

 Zdroj: techcrunch.com

Mladý redaktor, který chce poskytnou svým čtenářům kvalitní obsah a zajímavé čtení. Zapálený programátor a hráč, který má v oblibě .NET a Linux. Dychtivý čtenář knih a milovník čínského jídla. Twitter → @jarekpetrik

Komentáře

Nahoru