Díky jejímu dokonalému CV se o ni popraly společnosti jako Dropbox, LinkedIn, Uber a dokonce i Airbnb!

Začátkem roku měla mladá Nina Mufleh neuvěřitelný sen. A to, že bude pracovat pro Airbnb. Žena s jasným cílem se přestěhovala do San Francisca a jako milovnice cestování a poznávání nových kultur se rozhodla splnit si svůj sen.

Když však oslovila Airbnb s běžnou nabídkou, nepřineslo jí to žádný výsledek. Proto se rozhodla přistoupit k trošku razantnějšímu řešení. Vytvořila doslova brutální životopis, který okamžitě zaujal CEO i CMO její oblíbené společnosti. Avšak po třech měsících ji však Airbnb odmítlo a na požadovanou pracovní pozici nevzalo.

Mladá cílevědomá Nina a její dokonalé CV

Mladá cílevědomá Nina a dokonalé CV

Životopis mladé Niny se však stal pomalu virálem na internetu. Začli se tak dít opravdu velké věci. Nině každou chvíli zvonil telefon, volali a psali jí ty největší společnosti světa. “Posledních pár měsíců mě bombardují e-maily z celého světa,” uvádí.

Jak se o Ninu poprali společnosti z celého světa

Se zájmem se na ni obrací společnosti ze Silicon Valley, Evropy, Blízkého východu. Nakonec se však Nina rozhodla pro Upwork, což je platforma, která spojuje firmy s freenlancery. Kromě této společnosti jí přišly nabídky například z LinkedIn, Dropboxu či Uberu.

Jak vypadá doopravdy vyvedený životopis?

Jak vypadá doopravdy vyvedený životopis?

Na Ninu se obrátilo i nesčetné množství personalistů, kteří ji psali, že nechtějí žádný pracovní pohovor, ale rovnou si s ní poklásobit o tom, jaká pozice by byla pro ni ta nejlepší. Do její e-mailové schrány denně chodilo neuvěřitelné množství mailů a nebyli to jen personalisté, kdo ji kontaktovali. Do její schrány chodily i maily od lidí, kteří měli problémy s nalezením práce. Dále i lidi, kteří ji vyjadřovali obdiv a svou podporu. Nina uvádí, že ji dorazilo přes 2 000 e-mailů.

Čím bylo však CV pro personalisty tak atraktivní?

Skoro každý se snaží do CVčka narvat, jak je vyučený a co vlastně všechno umí. Její životopis se vůbec nesoustředil na předcházející zkušenosti. Respektive, bylo to tam, ale ne jako důležitý bod. Místo toho se Nina snažila vyzdvihnout své znalosti z oblasti cestování, což bylo právě pro Airbnb dosti atraktivní. Navíc si dala tolik práce, že její životopis vypadá jako profil na Airbnb.

Snažila se popsat její turistické zkušenosti, ne nic zbytečného

Snažila se popsat její turistické zkušenosti, ne nic zbytečného

Příběh mladé Niny pomalu a jistě připomíná i příběh Marka Dlugoše, který sepsal též atraktivní životopis a vyslal ho do světa. O jeho úspěchu více zde!

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru