Dnes vyšlo 15 článků

Díky Google Play zjistil, že je jeho ex-přítelkyně těhotná

Představte si, že si jen tak procházíte žebříčky oblíbených aplikací na Google Play a přemýšlíte, jakou aplikací byste vylepšili svůj telefon. Poslední věc, kterou byste v tu chvíli očekávali, je zjištění, že je vaše ex-partnerka těhotná. Přesně tohle letos jeden Brit zažil.

Majitel Android telefonu Ben, popsal BBC Radio 4 pro jejich show You & Yours, jak to celé bylo. Prý si v Google Play prohlížel sekci, v níž vidíte aplikace, které pozitivně ohodnotili vaši přátelé.

„Stahoval jsem aplikaci do svého telefonu a pak jsem uviděl, že moje ex-přítelkyně ohodnotila těhotenskou aplikaci,“ popsal Ben.

Samozřejmě byl překvapený a šokovaný a nemyslí si, že by bylo fajn zjistit takovou věc tímto způsobem. Zeptal se na to své bývalé přítelkyně a ta mu těhotenství potvrdila.

tehotenstvi

Je to chyba Google Play, nebo lidí?

Podobná věc se mu později stala s kamarádem. Viděl na Google Play, že jeho starý dobrý známý si stáhl erotické romány. To je další dobrý příklad informace, kterou by si každý raději nechal pro sebe. Na druhou stranu se tomu dá vyhnout, pokud použijete mozek. Co nechcete šířit, nehodnoťte.

Do těchto problémů se dostanete, pokud pro Google Play používáte stejný e-mailový účet jako pro sociální síť Google+. Pak totiž vidíte, kterým aplikacím dali vaši přátelé +1, nebo které ohodnotili.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru