Díky Criptextu zrušíte omylem odeslaný e-mail

Omylem poslat e-mail na jinou adresu nebo odeslat důležitou zprávu a zapomenout přiložit přílohu je docela dobrá noční můra. Čím důležitějšímu člověku e-mail odešlete, tím je noční můra horší. Se startupem Criptext můžete vzít zpět jakýkoliv e-mail, který jste odeslali – dokonce i takové, které už si příjemce přečetl.

Criptext sám sebe popisuje jako bezpečnější způsob, jak posílat e-maily. V současné době je dostupný jako plugin a rozšíření pro Gmail a Outlook, funguje uvnitř schránky. Když píšete nový e-mail s Criptextem, je možné sledovat, kdy a kdo otevřel jaký e-mail a kdy si kdo stáhl přílohu v e-mailu. Všechny e-maily můžete posílat šifrovaně (bez ohledu na to, zda příjemce také používá Criptext) a nechybí zmiňovaná možnost zrušit odeslaný e-mail.

gmail_extension

Criptext vám do Gmailu nahoru přidá lištu

Takhle nějak to pak vypadá, když odeslanou zprávu zrušíte:

criptext

Criptext je k dispozici zdarma, ale zatím stále jen v beta verzi pro Gmail. Hotový by měl být zhruba za půl roku, protože teď se snaží zlepšovat funkce na základě zpětné vazby od uživatelů. V plánu je i rozšíření pro Firefox, Thunderbird a Mac Mail.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru