Digitální kreativní profese: Kolik si na sebe vydělají? Čísla vás pošlou do kolen

Digitální kreativní profese: Kolik si na sebe vydělají? Čísla vás pošlou do kolen

Věnujete se některé z digitálních kreativních profesí na částečný nebo plný úvazek? Začínáte nebo jste již ostříleným matadorem? I tak vás možná občas napadá, zda se zrovna vaší profesí dá vydělat na živobytí.

Dá. A velmi slušně. Ukazuje to infografika, kterou „spáchali“ lidé z Onward Search, společnosti, která zprostředkovává práci právě pro příslušníky těchto profesí ve Spojených státech. Jejich statistiky jsou nesmírně zajímavé, pro každou profesi byla zpracován průměrný roční plat a také žebříček míst, kde jsou platy nejvyšší.

Nejlépe jsou na tom vývojáři webů a webdesignéři

Nejlépe si vedou američtí vývojáři webů a webdesignéři. Zatímco webový vývojář si přijde na 82 000 dolarů ročně, webdesignér si může vydělat asi 62 000 dolarů ročně. To jsou ale jen průměrná čísla. Nejvyšší cifry jsou ještě zajímavější. Ukázalo se, že město digitálním pracantům zaslíbené je San José v Kalifornii, které webovým vývojářům nabízí výdělek až 131 000 dolarů ročně a webdesignérům až 105 000 dolarů ročně.  Nejméně si pak vyděláte, pokud své nabídky směřujete do Pittsburghu – ten nabízí vývojářům webů „jen“ 80 000 dolarů ročně a webdesignérům 64 000 dolarů ročně.

Na posledním místě žebříčku se umístil grafický designér s průměrným ročním výdělkem 47 000 ročně, přičemž v San Jose může dostat až 79 000 dolarů za rok a v Pittsburghu naopak maximálně 48 000 za rok. Jedná se sice o poslední příčku žebříčku, ale řekněte sami, komu by se takový roční plat nelíbil?

Infografika ukazuje, jaké profese z oblasti figitálních kreativních profesí si nejvíce vydělají

Porovnání platové úrovně profesionálů v oblasti digitálních kreativních profesí

Zdroj: https://www.onwardsearch.com/Digital-Creative-Jobs-Salary-Guide/

Zdroj obrázku: https://www.onwardsearch.com/Digital-Creative-Jobs-Salary-Guide/

Komentáře

  • JanR

    A jake jsou vydelky na techto pozicich u nas?

    • Záleží na tom, pro koho děláš a kde. Konkrétně o částce 57 000 USD by si většina českých copywriterů mohla nechat zdát. Většina by byla ráda za třetinu. Samozřejmě existují výjimky a jsem rád, že se mezi ně mohu počítat :-D

      U zbytku profesí v ČR bych to podělil tak dvěma, pak by to i docela odpovídalo.

Nahoru