Digitální hry na Xbox a Playstation získají další ochranou nálepku

Dosud musely všechny hry být rozřazeny do několika kategorií dle toho, zda jsou vhodné pro děti, dospívající či je mohou hrát všichni hráči bez ohledu na věk. Tato informace musela být také uvedena přímo na obalu hry.

Nyní však musí být všechny digitální hry (hry stažené přes nějaké internetové rozhraní) pro Xbox Live, Playstation, Wii, Nintendo a Windows 8 obsahovat také informace o tom, jaký druh informací bude hráč sdílet při hraní nebo při registraci hry (může se jednat o email, telefon, číslo platební karty), zda hra vyžaduje informace týkající se lokace hráče a sdílí je i s dalšími hráči (váš protivník se tak může bez problému dozvědět, ve které zemi či městě se právě nalézáte), zda se hráč může dostat do přímé komunikace s ostatními hráči prostřednictvím sociálních sítí apod.

Smutné na tom všem je, že se sice dozvíte, že po vás hra bude chtít některý druh informací, ale již se nedozvíte přesně které. Jednoduše se z obalu nedozvíte, zda hra po vás bude chtít platný email pro potvrzení registrace či číslo platební karty). Jak bude nová “nálepka” vypadat, se můžete podívat:

Nový tvar nálepky pro hry

Zdroj: Technewsdaily.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru