Digitální detox: Tábor, na kterém vám vezmou za 570 dolarů veškerá vaše chytrá zařízení

Čas od času není špatné vypnout a zapomenout na veškerá chytrá zařízení, kterými jsme doslova obklopeni. Na Internet, tablety, telefony, notebooky, iPady, iPody,… Avšak jak, když jsou úplně všude? Zajeďte si do Kalifornie na speciální tábor, který má za úkol jediné – tzv. digitální detox.

Zkuste se nyní rozhlédnout kolem sebe. Co vidíte? Jenom a jenom vymoženosti moderní doby v podobě chytrých telefonů, notebooku, tabletů, atd. Ano, v jistém slova smyslu nám tyto věci pomáhají. Díky nim již možná nelezeme po čtyřech a nehoupeme se na liánách. Avšak po čase pravidelného užívání těchto věciček vznikají dosti silné závislosti. Pokud nejste někdo, kdo vidí techniku jako nepotřebnou, vás se to netýká. Avšak lidé, kteří bez Internetu nedokáží žít ani 24 hodin, by potřebovali jakousi očistu. Lépe řečeno, detox. A přesně takovou podivnou službu nabízí i jeden kalifornský tábor, kde stačí zaplatit cca 570 dolarů.

full_size_32 full_size_54

Vše povinně odevzdat!

Vše to začíná po příjezdu do kempu, kde musí táborníci odevzdat veškerá svá chytrá zařízení, to znamená telefony, tablety, hodinky, notebooky a dokonce i klíčky od aut. Samozřejmě, že všechno dostanou zpět, avšak až po prodělání „digitálního detoxu“.

full_size_45 full_size_07

Snaží se vás jakkoliv zabavit

Během pobytu na tomto táboře mohou účastníci dělat velké množství aktivit, které by je měly přivést na jiné myšlenky. Prostě, aby zapomněli na jakoukoliv vymoženost civilizace. Mohou si vyzkoušet kurzy kreativního psaní. Avšak ne ve Wordu, ale na psacím stroji. Mohou střílet z luku, což je asi záživnější než na Xboxu. Vyzkoušejí si tancování, skládání origami, psaní písní, truhlářství, zavařování, pečení, atd. Dále je důležité, aby mezi sebou účastníci komunikovali prostřednictvím společenských her, posezením u ohně, atp.

full_size_25 full_size_79

Tábor prý funguje

Na některé toto zabírá. Tábor si získal mezi lidmi poměrně velmi dobré hodnocení, proto také většinou jsou turnusy ihned plně obsazené.

full_size_23 full_size_74

Avšak přiznejme si to, nepotřebovali bychom podobný tábor či detox i my?

 

Komentáře

Nahoru