Digitální agentura Cognito.cz otevírá pobočku v Norsku

Po 8 letech působení na českém a slovenském trhu otevírá digitální agentura Cognito kancelář v norském Oslu. Pod značkou Cognitoworks bude svoje služby v oblasti vývoje webů, webdesignu a on-line marketingu nabízet ve Skandinávii.

Pro Cognito je to již třetí “spin-off” za poslední dva roky. V roce 2014 z oddělení prediktivní analytiky vznikla společnost Gauss Algorithmic, zaměřená na oblast analýzy velkých dat a strojového učení, v únoru tohoto roku pak vznikl projekt Colpirio, poskytující behaviorální cílení reklamy s využitím umělé inteligence.

Mezi velké klienty patří například T-Mobile, ČSOB nebo Active24

Internetová agentura Cognito dodává ucelená řešení od analýzy, přes návrh strategie a marketingového řešení až po kreativní návrhy a technickou realizaci projektů. Znalost technologií pro nás není cílem, ale nástrojem s jehož pomocí dokážeme proměnit přání klientů ve skutečnost. Mezi klienty Cognito.cz patří například T-MobileActive 24 nebo ČSOB a v současnosti zaměstnává 30 lidí ve svých kancelářích v Brně a Praze.

V roce 2016 se společnost zaměří především na klienty ze Skandinávie

V roce 2016 se agentura rozhodla navázat na několik úspěšných projektů realizovaných pro klienty ze Skandinávie a založit pobočku Cognitoworks v Norsku. O místní klienty se postará tým zkušených on-line specialistů.

„Po mé dvouleté spolupráci s Cognitem v České republice jsem si jist, že budeme mít úspěch i v Norsku. Stavíme na zkušenostech, které Cognito sbíralo 8 let a ručíme za výjimečnou kvalitu, profesionální account management a skvělou zákaznickou podporu. Věřím, že jsme připraveni plnit vysoká očekávání klientů v Norsku a ostatních skandinávských zemích,” uvedl Atlem Ådneberglin.

Zakladatel a CEO Cognito, Jan Janča, k tomu dodává: 

„Skandinávský trh pro nás není neznámý a jsme připraveni na jeho specifika. Klienti mají trošku jiný vkus než ti tuzemští, ale náš art director, Petr Kašpar, už má místní nordic cool styl v krvi. Očekáváme, že do dvou let bude kancelář v Oslo generovat třetinu obratu Cognito.cz.”

Těžiště služeb Cognitoworks bude zpočátku ležet ve webdesignu, webové analytice a vývoji webových i mobilních aplikací. Rozsáhlejší digitální kampaně a on-line marketing, který je jazykově závislý, budou postupně pokrývat noví zaměstnanci v Norsku.

Snímek obrazovky 2016-03-09 v 10.00.03

Společnost v současné době hledá PHP a Java Script developera

Noví klienti a zakázky ze zahraničí s sebou logicky přináší i potřebu navýšení kapacit, k čemuž Jan Janča dodává:

„V současné době hledáme seniorní i juniorní PHP developery a Java Script developery, ale díváme se i po seniorních PPC specialistech. Víme, že je situace na pracovním trhu v Brně i v Praze je složitá, ale absolventy i studenty lákáme na zajímavé a zábavné projekty, možnost vzdělávání se a volnou pracovní dobu.”

Zdroj: Cognito

Komentáře

Nahoru