Dnes vyšlo 15 článků

Digital Nomad Valley Zadar: vesnice pro digitální nomádů vítá první hosty

Digital Nomad Valley Zadar: vesnice pro digitální nomádů vítá první hosty

Mnoho lidí v Chorvatsku se právě seznamuje s pojmem „digitální nomádi“. Nyní startup Madeira představujete koncept „chorvatské vesnice digitálních nomádů“.

Digitální nomádská vesnice byla poprvé vytvořena na Madeiře. Startup Madeira spolu s Goncalo Hall představila malé město na ostrově s názvem Ponta do Sol jako první oficiální digitální nomádskou vesnici. Jedná se o koncept kurátorské digitální nomádské komunity, kde speciálně vytvořený coworkingový prostor představuje základnu a duši „vesnice“. Cílem je shromáždit digitální nomády v konkrétní oblasti, aby se vytvořila silná komunita, která pak sama zesílí. Členové komunity pozvou své přátele a pomohou komunitu ještě rozšířit. Výsledkem inspirace je chorvatská vesnice v Premium Camping Zadar. Jelikož se nachází v Boriku, což je jen oblast v Zadaru, projekt je pojmenován jako Digital Nomad Valley Zadar.

Společnost se zabývá pronájmem ubytování v polovině sezony. Tento trend urychlil Jan de Jong, který na Linkedinu veřejně hovořil o digitálních nomádech a o tom, co by Chorvatsko mělo udělat, aby je přilákalo. Tento projekt je součástí iniciativy nazvané Work Remotely Croatia by grabAhome. Partnerem tohoto projektu je Falkensteiner H&R, přičemž projekt je podporován Digital Nomad Association a Zadar Tourist Board. Hlavní myšlenkou je nabídnout účastníkům tohoto projektu exkluzivní ubytování a co-workingový prostor, ale také pořádat akce a aktivity se zapojením partnerů z různých oblastí.

Zdroj, foto: total-croatia-news.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru