Dnes vyšlo 15 článků

Digiškola představuje budoucnost vyučování

Žádná tabule, křída, ani linkovaný sešit. Místo těchto pomůcek nahradily tablety a interaktivní tabule. Zpestřené a zmodernizované vyučování mají žáci na některých slovenských školách díky národnímu projektu Elektronizace vzdělávacího systému regionálního školství. Digiškola přináší do slovenských škol moderní technologie.

digiskola 2

Tento národní projekt realizuje Ministerstvo školství, vědy, výzkumu a sportu Slovenské republiky, přičemž spolupracuje s Metodicko-pedagogickým centrem. Cílem je vybudovat funkční elektronický vzdělávací systém, který bude využívat elektronické služby. V rámci projekty jsou zařízeny a vybaveny digitální třídy a je zajištěn digitální obsah. Pro kontinuální vzdělávání pedagogických pracovníků jsou vyškoleni vybraní zaměstnanci.

Digitalizace ve školství je důležitá vzhledem k budoucnosti

Jestliže má být Slovenská republika jednou velmi úspěšnou zemí z ekonomického hlediska, potom je digitalizace ve školství významným krokem. Digiškola cílí na rozvoj digitální gramotnosti u mladé generace a modernizaci vzdělávání s využitím ICT.

V rámci projektu Digiškola se nyní mohou mateřské, základní a střední školy na Slovensku (s výjimkou Bratislavského kraje) pyšnit moderním vybavením, které vede k modernizaci výuky. Školy momentálně disponují 5 680 sety skládajících se z interaktivní tabule a notebooků, 20 000 tablety, 1 000 wifi routery a 2 868 barevnými tiskárnami.

digiskola

Samsung School

Všechny školy, jejichž součástí je tabletová učebna vybudovaná v rámci projektu Digiškola, mohou získat řešení pro management tabletové učebny od Samsungu. Toto řešení se skrývá pod názvem Samsung School.

Digiškola na kolech – škola přijde za vámi

Jestliže chce některá ze slovenských škol vyzkoušet, jak by moderní výuka probíhala, může se zaregistrovat a přivolat digiškolu na kolech. Žáci i učitelé zjistí, jak zábavné je učit se v digitální třídě.

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru