Devítiletý Paul hackne váš Android do 15 minut

Devítiletý Paul hackne váš Android do 15 minut

Víte, jak je zabezpečený váš Android? Upřímně řečeno, pravděpodobně není zabezpečený tolik, jak byste si představovali. 9ti-letý bezpečnostní expert totiž ukázal, jak mohou hackeři ukrást vaše kontakty, protokoly volání a zprávy během pouhých patnácti minut.

Na konferenci B-Sides, která se konala minulý týden, Harmony School of Science představila bezpečnější ochranu smartphonu. Důraz byl také kladen na upozornění, že uživatelé mají být při stahování aplikací velmi opatrní. Zdánlivě bezpečný software totiž hackeři používají pro přístup k citlivým údajům.

Jak se vyhnout nebezpečným aplikacím?

Devítiletý Paul dokázal hacknout smartphone do 15 minut. Tvrdí, že toto se může stát komukoliv, kdekoliv a kdykoliv. „Pokud i dítě dokáže za tak krátkou dobu hacknout váš smartphone, byl bych rád, kdyby si to všichni uvědomovali a při stahování her a aplikací byli opatrnější“, řekl.

Paul je současnou vycházející hvězdou  v oblasti počítačové bezpečnosti a vystupuje momentálně na řadě konferencí.

zdroj: welivesecurity.com

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru