DevBot je první závodní auto bez řidiče

Ano, máme tady další level. Autonomní vozidla už nejezdí jen po běžných silnicích, nemapují okolí a nezabíjí lidi (svět ještě pořád nezapomněl na Teslu). Teď už budou i závodit. Možná je to krok správným směrem, aspoň nehrozí, že se v autě při velké rychlosti zraní člověk.

Celková myšlenka vlastně není až tak špatná. Jenom se změní závodníci, místo odborníků na auta budou síly poměřovat softwaroví inženýři. Všichni dostanou stejný hardware (stejné auto) a jejich úkolem bude naprogramovat co nejlepší software, který je dovede do cíle jako první. Tak bude vypadat šampionát s názvem Roborace. Už je dokonce připravený funkční prototyp vozu nazývaný DevBot.

„DevBot má kabinu, která může být řízena člověkem nebo počítačem, což umožňuje týmům plně pochopit, jak vůz myslí a jak vypadá na závodní dráze,“ popsala společnost svého DevBota.

roborace

Technologicky vyspělý závodník

Celý DevBot je velmi působivě vybavený. Má radarové antény, kamery směřující dopředu a jednu 360 stupňovou v zadní části. No raději se podívejte na obrázek, je to pěkné žihadlo.

prototyp-devbot

Před videem si ztlumte hlasitost. A nebuďte zklamaná, že tam DevBot nevypadá jako na obrázku výše. To výše byla vizualizace, to na videu je prototyp.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru