Děti se naučí programovat s novou platformou od Googlu

Společnost Google chce učit děti programovat, a proto spustila hardwarovou platformu pro děti a zvídavé dospělé. S platformou zvanou „Project Bloks“ se děti naučí základním principům programování.

Výhodou hmotného programování je to, že si děti mohou s kódem fyzicky hrát. Cílem je vyvinout u dětí výpočetní myšlení (schopnost řešit problémy) už od útlého věku. Otevřená platforma u návrhářů, vývojářů a výzkumníků odstraní technické překážky, které se dostanou do cestu, a tak se mohou soustředit na inovaci, experimentování a vytváření nových způsobů, jak pomoci dětem s rozvojem výpočetního myšlení.

project bloks uvod

Děti mohou programovat už od útlého věku. Zdroj: YouTube

Hlavní mozek obsahuje procesorovou jednotku s minipočítačem Raspberry Pi Zero. Slouží k ovládání a napájení ostatních připojených jednotek a komunikuje s ostatními zařízeními přes Wi-Fi a Bluetooth. Základní desku tvoří pojivové jednotky, které umožňují provádět instrukční toky. Jednotlivé prvky (takzvané puky) mají různou formu (šipky, tlačítka, číselníky, přepínače) a interaktivitu. Programují se jimi různé pokyny, například zapnutí, vypnutí, pohyb vlevo, přeskočení, přehrávání hudby a podobně.

project bloks

Zdroj: YouTube

Cílem projektu je dostat programování do dětského světa. A dítě může začít s programováním takřka od plenek. Internetový gigant bude testovat projekt u malé skupiny škol, a pokud se uchytí, lze očekávat jeho expandování.

Zdroj: The Next Web

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru