Dnes vyšlo 1 článků

Děti dávají přednost Google před rodiči, tvrdí to průzkum na stránkách BBC

Děti dávají přednost Google před rodiči, tvrdí to průzkum na stránkách BBC

Zajímavý výsledek přinesl průzkum zveřejněný na stránkách BBC. Podle něj dávají britské děti přednost Googlu před svými rodiči či učiteli. Pokud mají nějakou otázku, zeptají se raději vyhledávače.

Průzkumu se zúčastnilo 500 dětí z Anglie a měly zodpovědět, zdali v případě, že mají nějakou otázku, preferují nejdříve Google a jiné vyhledávače, nebo rodiče a učitele.

Výsledek ukázal, že 54 % z dotázaných dá přednost internetovému vyhledávači Google. 26 % se jako první zeptá rodičů a pouze 3 % svého učitele. Průzkum rovněž ukázal, že až 91 % dětí využívá vyhledávače, přičemž 47 % z nich alespoň 5x za den. 45 % dětí by nikdy nevyužilo papírové encyklopedie a každé páté by nesáhlo ani po slovníku.

Proč děti upřednostňují Google před rodiči může mít více důvodů. Jedním z nich může být i to, že 34 % dětí si podle průzkumu myslí, že by jim rodiče nedokázaly udělat domácí úkoly.

Zdroj: BBC.com, 404m.com

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru