Detaily o Windows 8.1 Preview

Detaily o Windows 8.1 Preview

Windows 8.1 Preview oficiálně debutují již 26. června, takže další podrobnosti o tom, co je nazýváno první hlavní opravou pro Windows 8, už se šíří po internetu.

Systémové požadavky

Nová kolekce screenshotů, která se na internetu objevila před několika hodinami, odhaluje systémové požadavky pro Windows 8.1 Preview, aktualizaci, která „skvěle funguje na stejném hardwaru, který pohání Windows 8“, jak vysvětluje Microsoft.

windows_preview_system_requirements

Uniklý obrázek referující o minimálních hardwarových požadavcích pro Windows 8.1 Preview.

Windows RT 8.1 Preview vyžaduje zařízení, které je schopné pohánět Windows RT – tedy tabletově orientovaný operační systém a které má nejméně 10 GB volného úložného prostoru.

Pokud jde o klasickou verzi Windows 8.1 Preview, oficiální systémové požadavky jsou následující:

Procesor: 1 GHz nebo rychlejší
RAM: 1 GB pro 32-bitovou verzi, 2 GB pro 64-bitovou verzi
Volné místo na pevném disku: 16 GB pro 32-bitovou verzi, 20 GB pro 64-bitovou verzi
Grafická karta: s podporou DirectX 9 s WDDM

Minimální hardwarové požadavky jsou tedy totožné s těmi pro stávající Windows 8.

Jak se k Preview verzi dostanu?

Jak pravděpodobně víte, Windows 8.1 Preview bude zdarma jako update z Windows Store. Některé nově uniklé informace však na celý proces aktualizace přinesly nový úhel pohledu.

Windows 8.1 by měly přinést zlepšení všech věcí, které jsou ve Windows 8 nedořešené. Na první pohled je možná ale ani nerozeznáte.

Windows 8.1 by měly přinést zlepšení všech věcí, které jsou ve Windows 8 nedořešené. Na první pohled je možná ale ani nerozeznáte.

Zdá se, že uživatelé, kteří chtějí Preview verzi z Windows Store získat, musí jít nejdříve na oficiální stránku Windows 8.1 Preview a začít aktualizaci tam.

Po dokončení tohoto kroku by se na obrazovce mělo objevit oznámení, které by vám potvrdilo, že Windows 8.1 Preview jsou k dispozici ke stažení.

Od této chvíle by to měla být jen otázka času. Klepnutím na tlačítko instalovat se spustí celý proces instalace, protože Preview se na váš počítač stáhne a nainstaluje stejně jako kdejaká běžná metro aplikace.

Pak bude váš počítač samozřejmě restartován a získáte nějaké tutoriály, které vám pomohou nový operační systém nastavit.

Zdroje: winclub.pl, news.softpedia.com

Komentáře

Nahoru