Desková hra Facebook monopoly

Desková hra Facebook monopoly

Internet se stal žroutem času. A Facebook, který je určen k tomu, aby z nás udělal více sociální bytosti, nás ve skutečnosti nutí být ještě více antisociální. Ano, je to tak. Výzkumné studie ze Stanfordu opravdu ukázaly, že sociální sítě jako Facebook mohou zvýšit osamělost, deprese a nejistoty!

Patrick C. Klein se snaží zachránit naši schopnost úspěšně spolu komunikovat ve skutečném životě. Snaží se „vytvořit takový zážitek, který přesvědčí lidi k tomu, aby navždy přestali používat internet“. Aby se pokusil splnit tento ne tak jednoduchý úkol, vzal dvě věci, které zná jistě každý z nás: Facebook a Monopoly. A spojil je dohromady. Pokud si však slibuje, že když budou mít lidé Facebook i takhle offline, nebudou sedět u počítače, zřejmě se dost mýlí…

facebookMonopoly

Facebook desková hra

Myšlenka je jednoduchá. Namísto ztrácení času na Facebooku se s některými přáteli můžete setkat v reálném světě, pobavit se a zahrát si spolu Facebook deskovou hru. Atak si například místo čtení obvyklých aktualizací stavu při vstupu na políčko „Stav“ vezmete kartu, která vás vyzve k tomu, abyste o sobě sdíleli něco zajímavého – například „Řekněte lidem něco o tom, co vzrušujícího plánujete dělat příští týden.“ Když se vaši přátelé během hry podělí o něco, co se vám líbí, můžete jim předat karty „Like“, abyste ukázali svoji vděčnost. Je to přesně jako na Facebooku.

facebookMonopolyRefreshPage

facebookMonopolyForgotLogin

Patrick vysvětluje:

„Jako mladý člověk žijící v digitální době mám pocit, že internet ovlivňuje naši schopnost komunikovat s druhými.
Výzkum, který provedla Stanford University, dokázal, že sociální sítě jako Facebook mohou zvýšit osamělost, deprese a nejistoty.
Facebook: The Board Game byla vytvořena jako reakce na to. Myšlenka je, že místo zapojení se přes Facebook účet na počítači nebo telefonu si můžete domluvit setkání s přáteli, dát si s nimi pár skleniček a zahrát si ve skutečném životě.“

facebookMonopolyStatusLike

Pokud máte občas chuť vidět své přátele zase osobně, ale máte dojem, že bez Facebooku už by to nebylo ono, může to být skvělá hra právě pro vás.

Zdroje: dashburst.com, cargocollective.com, huffingtonpost.com, design-milk.com, gizmodo.com

Komentáře

Nahoru