Děsivé odhalení: Psi při vyměšování směřují na severojih, geniální objev českých vědců

Děsivé odhalení: Psi při vyměšování směřují na severojih, geniální objev českých vědců

Úžasný objev uskutečnili čeští vědci, kteří přišli na to, že psi při vyměšování směřují na severojih. Plyne z toho, že vnímají magnetické pole? Zřejmě ano, mohlo by to změnit od základu život všem pejskařům. 

Čeští vědci spolu s jejich německými kolegy (z University Duisburg-Essen), přišli na neuvěřitelný objev, který může překopat naše bytí od úplného základu. Testovali totiž, jakým směrem se pes postaví, když vyměšuje. U více než 70 plemen se ujasnilo to, že jsou všichni psi nasměrováni na severojižním směrem. Znamená to tedy, že psi vnímají magnetické pole Země?

„Výsledný obraz analýz dat seřazených do několika kategorií je jasný a ohromující: psi preferují nasměrování těla v severojižní ose, ale pouze v obdobích, kdy je magnetické pole klidné,“ uvedl výzkumný tým

Vnímají některá zvířata magnetické pole?

Vědci si již v minulosti všimli, že podobně jako psi vnímají i magnetické pole jiná zvířata, jako například kapří a kachny.

Vše se nedá udělat napoprvé, u tohoto výzkumu tu nebylo jinak. V prvopočátku, to vypadalo, že výzkum bude bez výsledku ukončen. 

1434396_42552366

Vnímají psi podobně jako např. kachny a kapři magnetické pole?

Ze sedmi tisíc analýz – nikdo nic nezjistil

Vědci srovnali výsledky více než sedmi tisíc statistických analýz, kam byly zahrnuty i denní doba, lokality a další parametry včetně například znalosti daného terénu u každého psa. Z těchto analýz se toho vědci moc nedozvěděli, takže hnedka na poprvé nevěděli, jakým psi vyměšují směrem, to se jim podařilo objevit takřka náhodou. Severojižní orientaci psů vědci odhalili, až když data roztřídili podle nepatrných výkyvů magnetického pole v průběhu celého období jejich sběru.

„Pro mnoho majitelů psů, kteří vědí o výborném orientačním smyslu svých svěřenců, nemusí být tento objev velkým překvapením, jde spíše o vysvětlení ‚nadpřirozených schopností’, přestože vědci netuší, k čemu psi magnetického pole využívají,“ komentoval výzkumný tým

I když prozatím nevíme, na co psi magnetické pole využívají, je to jeden z nejvýznamnějších vynálezů za poslední dobu. Bůh ví, co by bez toho majitelé psů dělali…

Asi jediným možná využitím tohoto objevu je, že by psi mohli sloužit jako dobrý způsobem orientace, ale nevím, kdo by šel na severojih… Ještě otázka, kde vlastně zmiňovaný severojih je?

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

  • Miroslav Mo

    Riadna hlúposť… Dajte si tú námahu a skúste hodinu pozorovať psy niekde kde sa psy pohybujú alebo prechádzke so svojim psom, je im UPLNE JEDNO na ktorú stranu ští a serú !

  • Tomáš Beck

    Zbytečně utracené peníze. radši kdyby je dali na výzkum AIDS nebo rakoviny či jiné smrtící nemoci.

Nahoru