Designové změny: Z Twitteru se stává nový Facebook

Designové změny: Z Twitteru se stává nový Facebook

Někdy se věci vyvíjí tak, jak bychom to v životě nečekali. A někdy jdou zase přesně tak, jak jsme si mysleli. A to je v současné době i případ Twitteru. Už nějakou dobu se předpokládalo, že představí podobné funkce, jaké má Facebook.

A facebookizace právě probíhá. Na Twitter totiž přichází nové profily. Jak oznámil Twitter na svém blogu:

„Váš profil na Twitteru světu okamžik za okamžikem ukazuje, kdo jste. Od dnešního dne bude ještě jednodušší (a myslíme si, že i zábavnější) vyjádřit se prostřednictvím nového vylepšeného profilu.“

Jak si můžete všimnout na screenshotu, který Twitter zveřejnil, z Twitteru se jednoduše stává Facebook. Velká úvodní fotografie, fotka v levém rohu, followeři na levé straně. To jsou jen některé podobnosti.

profiles_flotus_new

Rozhodně to ale není změna k horšímu. Nový profil umožňuje použít větší profilovou fotku, upravit si záhlaví, předvést své nejlepší tweety a další možnost. Twitter jako klíčové zdůrazňuje hlavně tyto:

  • Nejlepší tweety: Tweety, které získaly nejvíce odpovědí nebo byly často retweetované, se zobrazí o něco větší, takže je bude snadnější najít.
  • Připnuté tweety: Připněte si jeden z vašich tweetů do horní části profilu, aby si všichni hned mohli udělat představu o tom, co tweetujete.
  • Filtrované tweety: Můžete si zvolit, co uvidíte, když si budete prohlížet profily ostatních. Na výběr máte z možností: tweety, tweety s fotografiemi/videi, tweety a odpovědi.

Kdy to budete mít taky?

Nový profil je v současné době k dispozici jen pro malou skupinu uživatelů. Pokud se na Twitter přidáte teď, budete ho mít již od začátku. Jestliže ale patříte mezi stálé uživatele, budete si muset počkat. Během příštích několika týdnů ale jistě dojde i na vás.

channingtatum_profile2

Do té doby se můžete podívat na profily, které mají to štěstí být mezi prvními. Zkuste třeba:

Zdroje: We are social media, Twitter

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru