Designéři vytvořili dům, který se poskládá jako nábytek z IKEA

Ve Vancouveru byl vytvořen domeček s dřevěnou konstrukcí a prefabrikovanými panely, který je možné umístit i do těžce dostupných oblastí. Sloužit může jako rekreační chatka, ale i jako celoroční bydlení. Za projektem stojí společnost Backcountry Hut Company, což je odnož interdisciplinární designérské firmy Leckie Studio. A jejím cílem je usnadnit proces budování domů s širokým využitím.

 „Prototyp chatky byl vytvořen pro outdoorové nadšence, alpské asociace a outdoorové kluby,“ uvedl Michael Leckie, zakladatel studia. „Backcountry Hut Company se inspirovala myšlenkou IKEA. Tento řetězec totiž poskytuje cenově přijatelné a dobře navržené produkty pro všechny.“

Podobně jako u nábytku švédské společnost, jsou i chaty dodávány v plochých krabicích s jednotlivými kusy, které se potom smontují podle návodu přímo na místě i bez přítomnosti profesionálních řemeslníků. Prefabrikovaná architektura má několik výhod – je cenově dostupná a zanechává minimální ekologickou stopu. Jednoduché domečky mají dvě patra, přičemž v přízemí se nachází veřejné prostory lišící se podle individuálních preferencí majitele. Spací místnosti jsou umístěné v druhém patře, do kterého se jde přes žebřík či schody. Střechu tvoří prefabrikované panely.

Domek se ukotví piloty do ručně vykopaných betonových děr, a tak není potřeba dělat nějaké základy, jako je tomu u klasických staveb.

„Sestava požaduje minimum práce a design je modulární a škálovatelný,“ vysvětlilo studio.

Chatky jsou součástí dnešního trendu budování malých a modulárních obydlí. Ačkoliv má kabina menší rozměry, vnitřní prostory jsou uspořádány tak, že se v nich budete cítit dobře a že nabídnou vše, co budete potřebovat.

dum 01

Zdroj: Dezeen

dum 03

Zdroj: Dezeen

dum 02

Zdroj: Dezeen

dum 04

Zdroj: Dezeen

dum 05

Zdroj: Dezeen

dum 06

Zdroj: Dezeen

Zdroj: Dezeen

Štítky: , ,

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru