Designér představil ekologickou větrnou elektrárnu, která se dá složit do kapsy

Vyrazit do přírody mimo civilizaci bez mobilního telefonu se nemusí vždy vyplatit. Pokud si zařízení s sebou sbalíte, pravděpodobně budete řešit otázku nabíjení. V první možností je powerbanka, která váš mobilní telefon či jiné zařízení několikrát nabije. Nicméně powerbanka není nesmrtelná, a potom na její místo může nastoupit ekologická přenosná větrná elektrárna vyznačující se jednoduchou konstrukcí.

V německém Curychu designér Nils Ferber, rodák z Hannoveru, při práci kombinuje design s technologiemi. V jeho ateliéru vzniklo už několik praktických produktů, například kompostér, batoh na lyže či snowboard z funkčního materiálu. A nyní světu představil skládací větrnou turbínu, kterou snadno složíte do batohu.

Větrná elektrárna, která ukojí potřeby ekologických dobrodruhů, se připevní k zemi. A potom budete pouze vyčkávat na vítr, který turbínu roztočí.

Ani ne kilogramová turbína, která vystupuje pod názvem Micro Wind Turbine, disponuje USB konektorem, a tak si nabijete mobilní telefon či další elektronická zařízení. K rozpohybování turbíny stačí mírný vítr, přičemž při větru o rychlosti 18 kilometrů za hodinu dokáže přístroj vygenerovat stálý výkon 5 wattů. Nespornou výhodou je, že můžete energii ukládat do zabudovaného akumulátoru.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru