Dnes vyšlo 15 článků

Desatero etikety na Twitteru

Desatero etikety na Twitteru

Ať už tweetujete ze svého osobního účtu nebo jménem vaší značky, existují jistá nepsaná pravidla, která by se měla následovat. Když nejednáte podle etikety Twitteru, všichni se ošíváme, působí to divně a navíc vypadáte poněkud… hloupě.

1. Vždy přidejte hodnotu. Tento bod nelze nikdy dostatečně zdůraznit. Vše, o čem tweetujete, by běžnému dni vašich followers mělo poskytnout nějakou přidanou hodnotu. Toto pravidlo platí zejména pro profily firem nebo značek, ale stejně dobře jej můžete uplatnit i na vašem osobním profilu. Ty tam jsou dny, kdy se o Twitteru vtipkovalo, že je jen sbírkou hlášení, co měl kdo k snídani – nedopusťte, aby se ty časy vrátily!

2. #Nepoužívejte #Příliš #Hashtagů #Vypadáte #Směšně #Stačí #Tři #Nebo #Méně# TwitterEtiketa Je potřeba ještě něco dodávat?

3. Follow-back je fajn, ale není nutný. Není špatné být followerem celebrit, vlivných osob nebo lidí, kteří často retweetují či komentují vaše tweety, ale nemusíte snad sledovat každého, ne?

4. Netweetujte jen nadpisy a odkazy. Upozornit na zajímavý odkaz či článek tímto způsobem je velmi pohodlné, ale vůči ostatním uživatelům trochu neslušné. Také s ohledem na pravidlo číslo jedna se trochu namáhejte a přidejte vlastní hodnotu. Může to být vlastní komentář nebo třeba zajímavý výrok či pointa článku, zkrátka něco, čím ostatní navnadíte si článek přečíst.

5. Lidé, které sledujete, o vás něco vypovídají. Toto je poněkud osobní záležitost. Ujistěte se, že lidé, které sledujete, skutečně vašemu času na Twitteru přidávají hodnotu. Je překvapivé, kolik lidí či značek vám nic nedává – využijte nástroj SocialBro k tomu, abyste svůj účet vyčistili od takové hlušiny.

6. Zákaz manuálních retweetů. Když do tweetu přidáte „RT“ a jen zkopírujete text tweetu, je to vnímáno jako sprostá krádež. Zdá se to jako maličkost. Zkuste si však na Twitteru vyhledat klíčová slova „manual retweet“ – a uvidíte tu nenávistnou smršť, která kolem tohoto tématu panuje.

7. Zákaz automatických soukromých zpráv. Zdá se pěkné poslat všem lidem děkovnou zprávu za to, že se stali vašimi followers. Pravda je ale krutá – na takové zprávy nikdo není zvědavý. A přečtěte si další bod.

8. Vyhněte se všemu automatickému. Plánovat si tweety je trochu dvojsečná zbraň. Může to fungovat, pokud máte stále co říct. Stejně to ale má podivnou pachuť, vaši followers vycítí chybějící spontaneitu a zápal.

9. Buďte pozitivní. Kritizovat zprávu nebo cokoliv jiného je v pořádku jen pokud víte, o čem mluvíte. Pokud ale máte chuť si stěžovat jen pro stěžování samotné, na Twitteru na to rychle zapomeňte a radši zavolejte mamince.

10. Jestli musíte připsat „spoiler alert“, vůbec to netweetujte. Jestliže máte v plánu napsat tweet se zápletkou filmu nebo seriálu a museli byste k němu připsat hlášku “spoiler alert”, na ten tweet se úplně vykašlete. Vždycky někomu prozradíte něco, co nechtěl vědět.

Zdroj: https://wearesocialmedia.gr/the-10-essentials-of-twitter-etiquette/

Zdroj obrázku: https://wearesocialmedia.gr/the-10-essentials-of-twitter-etiquette/

Komentáře

Nahoru