Dnes vyšlo 15 článků

Deric White si na iPhonu nezálohoval fotky, z Applu vysoudil 1800 liber

Deric White je důchodce z Londýna, kterému se podařilo vysoudit z Applu téměř 46 tisíc korun a to jen díky tomu, že si nezálohoval svůj telefon. Jeho iPhone se mu pokazil a proto ho odnesl na opravu do Apple Store. V Apple Store sice vyřešili problém nefunkčního mobilního telefonu, jenže Dericovi vrátili prázdný telefon. Deric měl v mobilním telefonu uložené veškeré fotografie a videa z líbánek se svojí ženou.

Derick se rozhodl, že zažaluje společnost Apple a bude požadovat odškodné 5000 liber. Za tuto sumu novomaneželé pořídili další kolo líbánek, díky kterým by získal podobné fotografie zpět. Soud dal nakonec za pravdu žalujícímu a společnost Apple opravdu musí za smazání dat zaplatit odškodnění ve výši 1 200 liber a 773 liber za soudní výlohy.

Velké firmy si myslí, že jsou nedotknutelné, konečně by jim však někdo měl ukázat, jak jednat s lidmi“. uvedl Derick v rozhovoru pro The Sun.

SUNNEWS_GSE_DERIC__2584661a

Společnost nakonec chybu uznala

Společnost Apple vydala krátké prohlášení, ve kterém uvádí, že byl dotyčný před opravou varován, že o data s velkou pravděpodobností přijde. I přesto soud rozhodl, že Apple jednal nedbale a zapříčinil ztrátu fotografií, jež mají pro majitele velkou hodnotu.

Snad se manželům druhé líbánky vydaří a někdo poradil Dericovi, kde stisknout jediné tlačítko pro zálohování fotek do iCloudu.

Zdroj: The Sun

Komentáře

Nahoru