Dnes vyšlo 1 článků

Denverský startup Notion získal investici ve výši 3,2 milionů dolarů

Startup Notion, který byl založený v americkém Denveru, se zaměřuje inteligentní propojení domácnosti. Získal investici ve výši 3,2 milionů dolarů, tudíž může vyrábět inteligentní a k internetu připojené předměty každodenní potřeby. A majitelé rodinných domů budou mít svou domácnost neustále pod kontrolou. Inteligentní systém Notion využívá senzory, které okamžitě detekují, například pokud někdo vnikne do domu anebo bude unikat voda.  

Už více než 10 tisíc zájemců o systémy odeslalo předobjednávku. Finanční prostředky od společností XL Innovate a Liberty Mutual Strategic Ventures pomohou k růstu další fáze.

notion

Denverský startup zajišťuje bezpečnost domácností.

Startup chce expandovat do maloobchodů, aby miliony majitelů rodinných domů mohly mít pocit bezpečí a klidu. A zároveň se Notion snaží být o krok před konkurencí, jako je Next od Googlu, neboť se snaží vytvořit ucelený systém inteligentních senzorů. Počáteční produkt je malý multifunkční senzor s osmi různými schopnostmi. Cena senzoru začíná na 129 dolarech.

Senzor dokáže rozpoznat únik vody, otevření dveří či oken, teplotní změny, kouř, pohyb při zemětřesení, lehké změny, přirozenou frekvenci a úhlový stupeň. Tyto senzory také rozpoznají, zda bylo rozbité okno či dveře a podobně. Domácí monitorovací systém zašle upozornění majitelovi domu přes mobilní aplikaci, která je dostupná pro iOS i Android.

Statistiky ukazují, že nejčastější příčinou pojistných událostí je únik vody, který způsobuje roční ztráty vyšší než 8 miliard dolarů.

„Naším cílem je poskytovat majitelům domů, kteří jsou bez bezpečnostního systému, co nejchytřejší řešení pro ochranu jejich domu a rodiny. Chceme, aby bylo řešení cenově dostupné,“ dodal Brett Jurgens, spoluzakladatel a CEO společnosti Notion.

Startup prodal zařízení v hodnotě více než 500 tisíc dolarů, a to od května roku 2016.

„Jednoduché a spolehlivé senzory, které se snadno nainstalují, zachytávají relevantní data. Představují ochranu před škodami na majetku. Majitelé tak mají svůj domov pod kontrolou 24 hodin denně,“ dodala Martha Notaras ze společnosti XL Innovate.

Martha Notaras se připojuje k představenstvu. Aktuálně má firma 11 zaměstnanců a hodnotu k dnešnímu dni 5,7 milionů dolarů.

Zdroj / Foto: Venture Beat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru