Den hackerů proběhl útoky na různé weby

Pátý listopadový den je významným hackerským datem. Slaví se takzvaná „Noc Guye Fawkse“, který připravil atentát na protestantského krále Jakuba I. V roce 1605 měl anglický král promluvit ve Westminsterském paláci. Guy Fawkes byl vyzrazen, chycen se sudy střelného prachu, mučen a nakonec popraven. Maska, kterou Guy Fawkes použil je nyní symbolem hacktivistů na celém světě.

Den hackerů

Skupina Anonymous na oslavu dne, který považuje za svůj svátek napadla několik významných webů. Útok byl veden proti uživatelským a zaměstnaneckým účtům stránek PayPal, Symantec, australské vlády, ImageShack, Ascension Australia, NBC.com a stránek Lady Gaga. Údajně hackeři získali 28.000 hesel ze služby PayPal.

Útoku v noci na 5. listopadu předcházelo také napadení webů Arcelor Mittal, GiftNow, Greek City a konzulátu Ghany. Přes Twitter pak byla poslána oznámení prostřednictvím VMware ESX Server Kernel source code.

Minulý měsíc se objevila na YouTube řada oznámení od Anonymous, která vyzývala k oslavení „dne svobody“ – 5. listopadu akcemi proti pronásledování, narušování svobody a systémů sledování na internetu.

Zdroj: Datamation

Komentáře

Nahoru