Dnes vyšlo 1 článků

Den bez aut: V Paříži nebudou jezdit žádná motorová vozidla

V září se v Paříži koná „Journée sans voitures“, což je den bez aut. V ulicích hlavního města Francie nebudou žádné dopravní zácpy, nebudou slyšet žádné klaksony a nebude cítit zápach výfukových plynů. Metropole tak chce zvýšit povědomí o alternativních možnostech přepravy.

Den bez aut se uskuteční dne 25. září 2016, přičemž motorová vozidla se nesmím v ulicích objevit od 11:00 do 18:00 hodin. V ulicích se naopak objeví cyklisti, skateboardisti a chodci, kteří si budou užívat klidné atmosféry.

Paris-Journee-San-Voiture-lead-1020x546

Zdroj: Inhabitat

„Lidé z pařížského regionu a návštěvníci si budou moci užít klidné a prodyšné město s 648,15 kilometry silnic bez aut, což odpovídá 45 % rozlohy města,“ uvádí tamní úřady.

Tento den má na svědomí nezisková organizace Paris Sans Voitures, která podotýká, že tento den zdůrazňuje otázky mobility, rekultivuje veřejný prostor a apeluje na boj proti znečištění.

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru