Dnes vyšlo 15 článků

Dell se za třetí čtvrtletí snížil zisk o 47 %

Třetí největší výrobce stolních počítačů na světě hlásí velice nepříznivou zprávu o svém hospodaření. Propad zisku je údajně způsoben přechodem uživatelů k mobilním zařízením jako jsou tablety a smartphony.

Společnost Dell bývala světovou jedničkou výroby počítačů. Nyní nedokáže čelit tlaku asijských výrobců jako je Lenovo a stále se propadá. Vedení společnosti se domnívá, že orientací na obchodní společnosti by mohla udržet svoji stabilitu.

Ve čtvrtém čtvrtletí očekává Dell růst tržeb o 5 % a to z důvodu sezónních nákupů o Vánocích. Tržby společnosti se ve třetím čtvrtletí snížily o 11 % na 13,7 miliardy dolarů. Analytici očekávali tržby ve výši 13,89 miliardy dolarů. To znamená čistý příjem 475 milionů dolarů a tedy 27 centů na akcii ve čtvrtletí. Před rokem ve stejném období byly příjmy 893 milionů a 49 centů na akcii.

Dell Enterprise Solutions příjmy vzrostly o 3 % na 4,8 miliardy dolarů a serverové a síťové příjmy se vyšplhaly o 11 procent. V kontrastu jsou spotřebitelské příjmy, které klesly o 23 % na 2,5 miliardy dolarů, což podtrhuje neutěšenou situaci trhu s PC. Také celkové prodeje klesly o 8 % na 4,2 miliardy dolarů.

Zdroj: News Yahoo

Komentáře

Nahoru