Tisková zpráva: Dell a Red Hat nabídnou podnikové řešení pro OpenStack Private Cloud, OpenShift i Linux

Praha, 23. dubna 2014 – Společnost Dell a přední poskytovatel open source řešení, Red Hat, oznámily dostupnost privátního cloudu na bázi OpenStack, který spadá do kooperačního řešení podnikové třídy. Dell Red Hat Cloud je technologické řešení poháněné platformou Red Hat Enterprise Linux OpenStack. Společnosti tak rozšiřují svou spolupráci s cílem poskytnout kompatibilitu, přenositelnost a spolehlivost PaaS (Platform-as-a-Service) nabídek, které podnikoví zákazníci potřebují při tvorbě veřejného, soukromého či hybridního prostředí cloudu.

 Skrze nové soukromé cloudové řešení a rozšířené partnerství společností Dell a Red Hat je cílem nabídnout podnikovým zákazníkům v různých fázích nasazení OpenStack zhodnocení a využití, včetně zkušeností na podnikové úrovni s životními cykly, větší stabilitou, předvídatelností, pravidelnou zpětnou vazbou a aktualizacemi.

 Dell Red Hat – cloudové řešení poháněné platformou Red Hat Enterprise Linux je již k dispozici

Dell a Red Hat společně vytvořili cloudové řešení založené na technologii OpenStack pro uspokojení poptávky podnikových zákazníků po flexibilnějších řešeních, IT službách, na podporu externích podnikových aplikací (včetně mobilních, sociálních i analytických) a vývojářských i testovacích prostředí. Tato řešení jsou již dnes k dispozici, funkčnost i optimalizace je zaručena společnostmi Dell i Red Hat.

  • Konfigurace Proof of Concept je určena pro zákazníky, kteří chtějí prozkoumat schopnosti technologie OpenStack, možnosti nasazení v oblasti výzkumu, rozmístění pilotní aplikace a začít s rozvojem cloudového prostředí OpenStack.
  • Pilotní konfigurace je určena pro testování cloudových aplikací a pro zákazníky začínající s produkčním prostředím. Pilotní konfigurace je schopna podpořit cloudové aplikace napříč šesti výpočetními OpenStack uzly a třemi úložišti. Pilotní konfiguraci lze rozšířit o předkonfigurované výpočetní, úložné či infrastrukturní bloky.

 Docker, spolupráce Dell a Red Hat na bázi technologie OpenShift

Dell OpenShift integrace je nezbytným krokem pro směrování příští generace upravené verze Dell a Red Hat Linuxu. Tato oceňovaná platforma umožní kompatibilitu pro nabídky PaaS v podnikových prostředích a zároveň dá vývojářům možnost psát aplikace pomocí libovolného programovacího jazyka tak, aby byly přenositelné v rámci veřejného, soukromého a hybridního prostředí cloudu.

 Řešení na bázi OpenShift poskytne podporu zákazníkům pracujícím s databázemi s cílem umožnit integraci ostatních platforem podporovaných systémem Docker, včetně veřejných cloudů. Tato možnost dává vývojářům svobodu vybrat si programovací jazyk pro vývoj přenosných aplikací, které mohou existovat v každém prostředí cloudu.

 Dell bude tyto možnosti integrovat pro celé spektrum své hardwarové a softwarové nabídky. Umožní tak kompletní PaaS řešení od Linuxu přes OpenStack a OpenShift, včetně řízení platforem. Dell také informoval o novém Active Fabric Controller a snaze o urychlení síťových funkcí virtualizačních řešení (NFV) prostřednictvím průmyslových konsorcií a spoluprací s průmyslovými partnery, jako je právě Red Hat.

Oznámení je vyústěním dlouholeté spolupráce Dell a Red Hat a jejich společné snahy pomoci podnikům s jistotou využívat open source cloudu. Spojenectví s Red Hat doplňuje strategii Dellu pro cloud a nabízí zákazníkům možnost volby a flexibilitu při sledování a nasazení správné cloud platformy pro jejich specifické potřeby.

Štítky: ,

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru