Dnes vyšlo 15 článků

Delivery Hero nechce mít negativní dopad na životní prostředí. V Latinské Americe je uhlíkově neutrální

Delivery Hero nechce mít negativní dopad na životní prostředí. V Latinské Americe je uhlíkově neutrální

Delivery Hero SE („Delivery Hero“), přední světová platforma pro doručování, oznámila, že její pohyb v Latinské Americe je od ledna 2021 uhlíkově neutrální. Společnost si stanovila ambiciózní cíl, aby byla globálně uhlíkově neutrální do konce roku 2021. Po dosažení nulových čistých emisí v Evropě v lednu 2020 dosáhl Delivery Hero nového milníku. Tento úspěch dále posiluje environmentální závazky společnosti a také přispívá k cíli EU v oblasti klimatu do roku 2030. 

“Jsme hrdí na to, že jsme za tak krátkou dobu dosáhli uhlíkové neutrality na všech našich evropských a latinskoamerických trzích. Delivery Hero musí stanovit ambiciózní cíle a povzbudit další společnosti, aby se připojily k úsilí o ochraně klimatu. Chceme vybudovat společnost, na kterou může být hrdá příští generace, a převzetím odpovědnosti za naše emise skleníkových plynů můžeme přispět k udržitelnější budoucnosti pro naše zákazníky a komunity po celém světě, “ říká ředitel Delivery Hero Niklas Östberg.

Delivery Hero se zavázal kompenzovat 100% své uhlíkové stopy. To zahrnuje emise z provozu (jako jsou dodávky, balení potravin) a z kanceláří (jako je spotřeba energie, nákupy, služební cesty). Od zahájení programu uhlíkové neutrality v roce 2019 společnost Delivery Hero kompenzovala 215 378 tun ekvivalentu CO2. Díky programu uhlíkové neutrality byla financována celá řada certifikovaných projektů v oblasti klimatu v celé Evropě, Latinské Americe a Asii, včetně ochrany deštných pralesů v Peru a projektů obnovitelné energie v Bulharsku, Číně a Indii.

Snímek obrazovky 2021-01-28 v 15.00.34

Delivery Hero vyvinul rozsáhlý program CSR a udržitelnosti s několika sociálními a environmentálními iniciativami, jako jsou dary jídla, firemní dobrovolnictví a globální program udržitelného balení potravin, který bude spuštěn v tomto roce. Během posledních dvou let společnost Delivery Hero investovala do řady udržitelných společností, které nabízejí inovativní řešení výzev souvisejících s doručovacím a potravinářským průmyslem, včetně biologicky rozložitelných obalů a rostlinných potravinářských výrobků.

 

Zdroj, foto: deliveryhero.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru