Dejte si pozor, tento odkaz vám restartuje iPhone!

Crashsafari.com vytvořil uživatel s nickem Mandatory v dubnu 2015, měsíce byla na stránce minimální návštěvnost, ale přibližně před týdnem ji někdo sdílel na stránce Hecker News a za pár dní se tento odkaz začal šířit na sociálních sítích jako lavina.

Tato stránka se stala úspěšná jen proto, protože na ní nemusíte kliknout a podle názvu už víte, co se stane. Zkrátka, název CrashSafari vypovídá za vše. Tento odkaz funguje na všech zařízeních Apple, takže ať už tento odkaz otevřete na iPhonu či iPadu, vaše zařízení se restartuje.

crash-safari-fix-ios-9.2.1

Stránka obsahuje speciální kód v JavaScriptu

Tato aplikace je také populární kvůli tomu, že vám to neshodí jen Safari prohlížeč, ale restartuje celý iPhone. A to by se stát nemělo! Safari prohlížeč má několik ochran proti stránkám, které to dělají. Všimne si, když je paměť moc zatížená nebo když to je nekonečná smyčka a prostě stránku znovu načte nebo úplně zavře.

Crash safari není normální smyčka.

var total = “ “ ;

for( var i = 0; < 100000; i++ )  {

total = total + i . toString() ;

history.pushState(0,0 total ) ;

}

první řádek vytvoří pouze vlákno nazvané ,,total“ a to jen z toho důvodu, aby bylo kam uložit text

na druhém řádku už začíná smyčka, udělej vše mezi těmito závorkami 100 000krát a ulož pořadí smyčky na proměnnou i

na třetím řádku jsme se dostali do smyčky, nejdříve 0, potom 1 až k 100 000 se uloží jako text na konec vlákna nazvané ,,total“. V tomto případě se tak vlákno stává větším a větším  s každou smyčkou.

čtvrtý řádek uloží vlákno do paměti prohlížeče a to je problém, protože manipulování v historii je poměrně nová věc!

Zdroj: Youtube

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru