Dnes vyšlo 15 článků

#DeadPose: Nový trend na sociálních sítích v Africe

Jsme teprve na začátku nového roku a sociálními sítěmi už hýbe další trend. Tentokrát challenge postihla Jižní Afriku, ale možná je jen otázkou času, kdy pronikne i k nám. Nutno říct, že tato výzva je skutečně šílená.

Internet zaplavují fotky mladých lidí, kteří předstírají, že jsou mrtví. Aby to vypadalo věrohodně, obvykle naaranžují smrtelné zranění či nějakou katastrofu.

deadpose1

Výzva bohužel může vést ke skutečné smrti

Začalo to na Facebooku a Instagramu, dnes už takové fotky objevíte i na Twitteru. Kdo s tím přišel, je zatím neznámé, avšak uživatelé sociálních sítí jsou trendem ve spoustě případů znechucení.

deadpose

Nebezpečí je jasné – jak potom poznat, zda jde o hru nebo skutečné úmrtí? Nepotvrzené zprávy už se zmiňují o případu devatenáctileté dívky z Pretorie, kterou přátelé nechali být, dokud nezemřela, protože si mysleli, že jde o žert. Kromě toho dospívající často podstupují nebezpečné věci, aby jejich fotky vypadaly věrohodně – vážou si provaz kolem krku a lezou po skalách.

deadpose2

deadpose3

deadpose4

deadpose5

deadpose7

deadpose8

Co si o trendu myslíte vy? Je to legrace, nebo už se tentokrát zašlo až příliš daleko?

Zdroj: Buzzsouthafrica.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru