Dnes vyšlo 15 článků

Dcerka neudržela tajemství a otce kvůli tomu vyhodili. Z Applu

Dcerka neudržela tajemství a otce kvůli tomu vyhodili. Z Applu

Je to jen pár dnů, co se na serveru YouTube objevilo video zobrazující nový iPhone X. Ten zatím není oficiálně dostupný a na jakékoliv jeho zobrazování včetně recenzí je proto uvaleno přísné embargo. Těžkou hlavu si z toho však evidentně nedělala autorka videozáznamu Brooke Petersonová. K nejnovějšímu technickému zázraku z dílny Applu se dostala díky protekci – je totiž dcerou jednoho ze zaměstnanců společnosti.

Vyrazila za tátou do práce a…

Nedávno svého otce navštívila přímo v kalifornské centrále Applu a při té příležitosti měla možnost si iPhoneX vyzkoušet. Neváhala přitom vytáhnout telefon a pohotově natáčet. Na pořízených záběrech mají diváci možnost vidět některé z funkcí nového telefonu, například placení pomocí NFC čipu nebo rozpoznávání obličejových rysů. Snadno lze rozpoznat také zázemí cupertinského sídla společnosti.

Video na YouTube vydrželo jen velmi krátkou dobu, než jej Brooke musela pod tlakem Applu okamžitě stáhnout. Přesto jej stačily zhlédnout více než 3 miliony uživatelů a podle očekávání se rychle rozšířily jeho nelegální kopie. Stále je snadno k dohledání například na diskusním fóru Reddit, kde se celá kauza rozvířila.

Apple nevyměkl

Není jasné, zda YouTuberka, kterou sleduje více než 10 000 odběratelů, o porušení pravidel věděla a nedbala na ně, nebo pouze neměla tušení, že dělá něco protizákonného. Příběh má každopádně neslavný konec. Apple, známý svým nesmlouvavým přístupem k dodržování pravidel, dostál své pověsti a otec mladé Brooke našel druhý den na stole výpověď. Aby svou dceru uchránil před hněvem svých nadřízených, vzal totiž veškerou vinu na sebe. Brooke v reakci na to na YouTube hned vzápětí zveřejnila další, velmi emotivní video, kde se za svůj čin omlouvá a snaží se obhájit otce, který z celé záležitosti vyšel jako nevinná oběť. Na konci se Brooke dokonce neubrání slzám a slibuje, že zůstane Applu i nadále věrná. Video zveřejněné v sobotu zhlédlo k dnešnímu dni již bezmála 5 milionů lidí.

Zdroj: Reddit

Po maturitě zamířila na Filosofickou fakultu UK a potom se vrhla do psaní. Přispívá na řadu webů i tištěných časopisů, věnuje se copywritingu a hraje si s češtinou. Taky miluje čtení, takže týdně přelouská tři čtyři romány. Když právě nedělá nic z toho, vypomáhá v prodejně ovoce a zeleniny nebo sportuje. Zajímá se o média, psychologii a historii obyčejných věcí. Je nekuřačka a abstinentka, miluje mrkev a nesnáší kmín.

Komentáře

Nahoru