Dnes vyšlo 15 článků

Dceřiná společnost Xeroxu CareAR představila na Augmented World Expo poslední novinky z oblasti rozšířené reality

Dceřiná společnost Xeroxu CareAR představila na Augmented World Expo poslední novinky z oblasti rozšířené reality

Společnost CareAR nedávno oznámila několik novinek ve svém portfoliu – spuštění CareAR Instruct, akvizice platformy CraftAR nebo podpora dronů. CareAR, dceřiná společnost firmy Xerox, se mimo to zabývá zprostředkováním přístupu svých zákazníků, zaměstnanců i technických pracovníků k odborným znalostem v reálném čase.

Xerox novinky oznámil na konferenci Augmented World Expo (AWE), která se konala 9. až 11. listopadu 2021 v Kalifornii. Společnost CareAR představila ukázky ze svého portfolia včetně novinek, demo CareAR Instruct a také novou akvizici v podobě CraftAR platformy.

Novinka CareAR Instruct

Unikátnost CareAR Instruct spočívá v tom, že vytváří a propojuje všechen instruktážní obsah do příslušných souvislostí. Díky tomu nemusí uživatelé čekat na pomoc ze strany technické podpory a dokážou problémy řešit sami. Rozšířená realita jim totiž poskytne personalizovanou instruktáž a přístup k novým i starším 2D a 3D dokumentům, včetně PDF souborů, manuálů nebo videí. Pomocí platformy Instruct lze konvertovat tiskové materiály a dokumenty do digitálních a obrazových formátů. Uživatelé následně mají možnost je jednoduše vyhledávat, prohlížet, označovat štítky a rozšířená realita jim napovídá, jak postupovat krok po kroku. Součástí platformy Instruct je i umělá inteligence, která vizuálně kontroluje aktuální stav, zajišťuje správné provedení každého kroku a umožňuje dosáhnout vysoce přesných výsledků.

Při vyhledávání a prohlížení obsahu využívá CareAR Instruct počítačové vidění, umělou inteligenci a strojové učení pro detekci a sledování 3D objektů a zpracování přirozeného jazyka (NLP). „Potenciál trhu je obrovský, ohlasy byly úžasné. Ať už je využíván pro rozbalování, výměnu částí nebo kontrolu potřebných kroků během instalace či údržbových procedur, CareAR Instruct poskytuje zákazníkům i zkušeným technikům větší kompetence provádět a dokončovat úkoly,“ říká Chetan Gandhi, výkonný ředitel společnosti CareAR. „CareAR představuje intuitivní a výkonný nástroj, který zvyšuje uživatelskou schopnost řešit problémy tím, že jim v případě potřeby chybějící nezbytné vědomosti okamžitě zprostředkuje,” dodává Gandhi.

Akvizice CraftAR

CraftAR nabízí bohatou sadu funkcí pro tvorbu, rozeznávání, správu a vizualizaci obsahu rozšířené reality. Jedná se o přední platformu pro rozpoznávání obrázků/vizuálu, která byla navržena pro tvorbu, řízení a poskytování zážitků obohacených o rozšířenou realitu.

Vývojářský balíček, který obsahuje bohaté rozhraní API a nástroj pro tvorbu obsahu, umožňuje mimořádně snadno začlenit rozpoznávání obrazu a do různých aplikací a obohatit to, co máme před očima, o vrstvu rozšířené reality. Akvizice CraftAR ještě více posílila schopnosti CareAR nabízet řešení v oblasti digitalizace služeb, podpory a marketingových aktivit.

Podpora dronů

Nyní nově CareAR nabízí vizuální rozšířenou realitu i pro drony, čímž dále rozšiřuje rozsah podporovaných zařízení od stolních počítačů, mobilních telefonů a tabletů až po chytré brýle. Rozšířená realita umožňuje několika uživatelům najednou v reálném čase pozorovat, co vidí dron, a díky tomu činit informovanější rozhodnutí a pečlivě se na situaci připravit, ještě než vyrazí problém řešit. Za pomoci dronů si mohou prohlédnout stav na hůře přístupných místech, jako jsou mosty, věže nebo střechy. Záchranné složky a first responders (první zasahující) tak mohou z této podpory těžit například v momentech, které se týkají jejich bezpečí.

Možnost při práci využívat rozšířenou realitu a zpracovávat geolokační data přináší zcela novou úroveň služeb a podpory. Propojení dronů s platformou CareAR umožňuje pořizovat i živá videa v HD rozlišení nebo snímky a záznamy ukládat.

„CareAR je odhodlán přispět k dalšímu rozvoji v oblasti poskytování služeb. Nedávné oznámení o našich inovacích a akvizicích posiluje náš závazek lídra na trhu,“ uvádí prezident CareAR Sam Waicberg. „Spokojenost zákazníků je čím dál klíčovější, organizace se totiž snaží na trhu od sebe více odlišit. Pokračující úsilí společnosti CareAR nabízet přelomové způsoby, jak řešit problémy autonomně a na dálku, nás staví do jedinečné pozice – dokážeme zajistit mimořádné výsledky a zákaznický prožitek, a to je náš hlavní cíl což,” doplňuje Waicberg.

Více o CareAR Instruct se dozvíte zde.

O společnosti Xerox

Již více než 100 let společnost Xerox mění svět práce. Využili jsme svoji vedoucí pozici v oblasti kancelářských a produkčních tiskových technologií a rozšířili jsme svou působnost o software a služby, které lidem trvale umožňují pracovat efektivněji. Naše diferencovaná podniková řešení a finanční služby jsou navrženy tak, aby klientům umožnily lepší každodenní práci – bez ohledu na to, kde se tato práce vykonává – od kanceláří až po průmyslové prostředí. Vědci a inženýři společnosti Xerox dnes navazují na naši inovátorskou tradici převratnými technologiemi v oblasti digitální transformace, rozšířené reality, robotické automatizace procesů, aditivní výroby, průmyslového internetu věcí a čistých technologií. Další informace najdete na xerox.com.

O společnosti CareAR

Firma CareAR, která spadá pod společnost Xerox, je lídrem v oblasti service experience managementu (SXM). Svým uživatelům poskytuje tipy a instrukce a zpřístupňuje odborné znalosti prostřednictvím vzdálených živých interakcí s rozšířenou realitou a umělou inteligencí, čímž usnadňuje plynulé fungování digitálních procesů. CareAR nastavuje laťku pro kategorii SXM tím, že překonává kvalifikační propast, urychluje přenos znalostí, zajišťuje vyšší provozní efektivitu a zlepšuje výsledky a bezpečnost zákazníků. Další informace najdete na CareAR.com.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru