David Koller spustil nový zajímavý projekt: Webová stránka učí mladé o zločinech komunismu

Stránka byla spuštěna na doméně 90000000.cz a hned v názvu má připomenou počet obětí totalitního režimu. Za jejím zrodem stojí David Koller a informace, které stránka obsahuje cílí především na děti a mladé. Chce zvýšit povědomí o hrůzách, které se děly za komunistického režimu a doufá, že znalosti budoucí generaci ochrání před opakováním chyb.

Stránka ale neobsahuje jen českou historii, ale zločiny související s režimem po celém světě. Za jejím založením mimo jiné i stál fakt, že určitě procento mladých lidí i dnes stále sympatizuje s krajními politickými subjekty. Stránka informuje skrze tzv. “Osu zla”, která začíná rokem 1840 a končí v současnosti u současných představitelů české i zahraniční vlády.

“Osa zla” zobrazuje velké množství osobností, u kterých je možno se po rozkliknutí dočíst o jejich zločinech. Také jsou zde zobrazeny další historické související fakty a označení jako např. cenzura, perzekuce, třídní nepřítel, propaganda, politické procesy a další. Toto ovšem není první Kollerova iniciativa. V roce 2012 nazpíval se zpěvačkou Bárou Polákovou píseň Sami, kde reagují na tehdejší politické poměry.

“Myslím si, že naše mládež by měla mít dostatek informací, aby věděla, co komunismus je, kolik neštěstí přinesl, kdo komunistou byl a většinou zůstal a co vše mají tito lidé na svědomí,” řekl Koller pro Lidovky.cz

Dle hudebníka je nebezpečí komunistického režimu stále aktuální a je nutné se proti němu bránit. Osu zla tak nechává skončit u současného ruského prezidenta Vladimíra Putina a následuje vazbami na české politiky. Domnívá se, že ovlivňování veřejnosti a veřejné vystupování komunistů proti svobodné Evropě, NATO či Schengenu je něco, co by se zkrátka dít nemělo.

Zdroje: Lidovky.cz, 90000000.cz, davidkoller.cz

9000000

900000000

David Koller

David Koller

 

Vystudovala humanitní studia na UK. Kávoholik, cestovatelka a spolumajitelka Kavárny Kočičí v Karlíně. Ve volném čase zpívá s kapelou a hraje v divadle. Miluje knihy, nesnáší kukuřici a její životní sen je trvale žít na Islandu.

Komentáře

Nahoru