Dnes vyšlo 15 článků

Datové centrum vyřadilo Twitter zhruba na 2 hodiny z provozu

Porucha datových služeb znamenala, že podruhé během 5 týdnů se Twitter odmlčel. Výpadek není možné vysvětlit pomocí přetížení z vysílání Olympijských her nebo kaskádovým efektem, jako se stalo v minulém případě. Jedná se o chybu infrastruktury.

Twitter bude muset vynaložit značné prostředky na nápravu chyb ve svém programovém vybavení. Zřejmě se jedná o řadu závad, které se mohou projevovat nezávisle na sobě. Předchozí výpadek se odehrál 21. června a trval také několik hodin. Panují obavy, že celý systém je nestabilní a výpadky se mohou opakovat. Předchozí vysvětlení o kaskádovém efektu považují odborníci za výmluvu.

Společnost Twitter byla založena v roce 2006 a zaznamenala fenomenální růst. Zdá se, že nezvládá stále rostoucí počet tweetů. Přestože věnuje značné prostředky na zvýšení spolehlivosti, stále existují problémy. Twitter má 140 milionů aktivních uživatelů, kteří posílají 400 milionů tweetů denně.

Další výpadek ve čtvrtek postihl Google Talk. Problém by měl být vyřešen dnes dopoledne. Aby výpadků nebylo málo, poruchu měla také česká UPC, která se na několik hodin odmlčela kvůli odstřiženému kabelu.

Zdroj:

Komentáře

Nahoru