Měsíc: Únor 2020

Snímek obrazovky 2020-02-25 v 17.14.08

Roboti Nuro bez řidiče začnou obsluhovat zákazníky Walmartu v Houstonu

Jedna z mála společností, které provozují na veřejných komunikacích vozidla bez řidiče je Walmart. Na pomoc s rozvážkou objednávek si pořídilo robota od společnosti Nuro. Samohybné zařízení sestrojené dvěma bývalými…

Snímek obrazovky 2020-02-25 v 17.10.51

V minulém roce Facebook odstranil 5,4 miliardy falešných účtů

Minulý rok Facebook zrušil 5,4 miliardy falešných účtů na své hlavní platformě, ale miliony pravděpodobně zůstanou, řekl gigant sociálních sítí. Ve srovnání s přibližně 3,3 miliardami falešných účtů odstraněných za…

Snímek obrazovky 2020-02-23 v 21.09.49

McDonald’s prodává svíčky vonící jako burger Quarter Pounder

Vůně. Vůně jídla. Většinou nás jako první upoutá vůně.,která v nás může vyvolat vzpomínky, příjemné či negativní pocity a nebo nám nažene chuť k jídlu. V případě fastfoodu McDonald’s, si každý z nás určitě vybaví jeho typickou vůni, která nás obklopí při otevření dveří nebo McDrive okénka. Každé jedno jídlo, která fastfood nabízí má svou typickou vůni. Při spojení všechny dohromady, vznikne ona typická pro fastfood.

connection-3308188_1920

Podle ČSSD budou daně odvádět i roboti

Automatizace. Ze všech stran se na nás valí informace, že budeme nahrazeni roboty. Možná tomu nechceme uvěřit a namítáme, že se to týká jen velkých států a zahraničních korporací. Ale nahrazení lidské síly roboty už není jen reálnou hrozbou, ale blízkou budoucností.

Snímek obrazovky 2020-02-17 v 12.04.06

Komunikace přes emoji: Ford navrhl vestu pro cyklisty

V rámci kampaně Share The Road vytvořil Ford koncepční vestu pro cyklisty, který sdílí emodži a směrové signály s řidiči, kteří za nimi jedou. No není to geniální nápad? Šťastná tvář, rozzlobená tvář, neutrální tvář, levé a pravé šipky a výstražný signál. To jsou ty nejdůležitější symboly a znamení, které dokáže vesta od Fordu zobrazit.

twitter-1280x720

Za rasistický tweet výpověď z práce

To, jak se vyjádříte na sociálních sítích se sice může zdát jako vaše věc, která nemá dopad na váš normální život, ale opak je pravdou. Sociální sítě jsou monitorovány a kontrolovány. Vaše aktivita a osobní údaje jsou cenou, kterou platíte za bezplatné používání sociálních sítí. Můžete namítnout, že i v online světě platí svoboda slova, obecně vzato ano. Nicméně máme pro vás příklad toho, že vyjádření na sociálních sítích pro vás může znamenat okamžitou výpověď z práce.

Snímek obrazovky 2020-02-14 v 14.06.00

Otisky prstů prozradí užití drog

Na dnešní Valentýnský svátek pro vás máme jednu nemilou zprávu. Předpokládáme, že většinu našich čtenářů jen pobaví. Alespoň v to doufáme. Britové vynalezli technologii, která je schopna odhalit, zda jste uživatelem drog, přesněji kokainu. A co víc, výsledky jsou již za dvě minuty.

Snímek obrazovky 2020-02-12 v 16.10.23

Tenký a černý: poznávací znaky designových domů v Tokiu

Tenký dům potažený černou ocelí od společnosti Apollo Architects & Associates se rozkládá na malém pozemku v japonském Tokiu. Jeho interiéry jsou minimalistické a moderní. Tento dům boří mýty, že v přelidněném Tokiu nelze postavit novou budovu.

Nahoru