Měsíc: Leden 2020

virus-213708_1280

BlueDot předvídal Coronavirus pomocí umělé inteligence. Jak?

Virus Wuhan neboli Coronavirus způsobuje smrtící pneumonii a selhání ledvin. To, co vzniklo ve Wu-chanu, se nyní rozšířilo do různých částí světa. Dne 9. ledna vydala WHO (Světová zdravotnická organizace) veřejné oznámení, v němž oznámila vypuknutí chřipky v Číně, která mohla pocházet z trhu živých zvířat ve Wu-chanu. Doposud virus nakazil téměř 3 000 lidí a z toho bylo zaznamenáno 81 úmrtí. I když byly hlášeny případy tohoto viru v jiných částech světa, mimo Čínu žádné úmrtí zaznamenáno nebylo.

Snímek obrazovky 2020-01-30 v 16.59.15

Další italské město prodává desítky domů za směšné sumy

Pro některé je vyhlídka na koupi levného domu v Itálii šancí opustit svůj starý život a začít znovu. Bisaccia, malebná destinace v jižním regionu Kampánie v Itálii, uvádí na trh 90 zchátralých budov za jedno euro a připojuje se k dalším místům v celé Itálii, která se snaží zachránit umírající komunity tím, že motivuje lidi, aby se tam přestěhovali.

Snímek obrazovky 2020-01-30 v 16.46.24

Tisková zpráva: Neslyšící muž podal žalobu na Pornhub: chtěl více titulků

Yaroslav Suris žaloval Pornhub za všechny neslyšící muže a ženy na světě, kteří by mohli být v jeho situaci. A co semu stalo? Sledoval Pornhub a chyběliy mu titulky. Podle něj je nemožné si užít video, pokud neslyšíte dialog a vše ostatní, co se děje.

Mapove_sl-400x400

Tisková zpráva: Gisonline.cz usnadnil obcím inventarizaci majetku. Nově umožní také správu a pronájem hrobových míst

Inventarizace majetku a každoroční účetní uzávěrky patří k náročným povinnostem vedení měst a obcí. Ušetřit čas i spoustu zdlouhavého papírování jim nyní umožní aplikace Gisonline.cz brněnské společnosti TopGis. Přímo v ní si totiž mohou nad katastrální mapou vést přesný přehled o tom, které pozemky obci patří, jaká je jejich výměra či cena za metr čtvereční. Díky rychlému exportu pak úředníci všechny podklady pro splnění zákonné povinnosti dostanou do ruky během pár minut.

Snímek obrazovky 2020-01-28 v 10.47.06

Zaha Hadid Architects získává schválení pro první celodřevěný stadion na světě

Zaha Hadid Architects získala povolení k výstavbě prvního dřevěného fotbalového stadionu na světě, který bude postaven v anglickém Gloucestershire pro fotbalový klub Forest Green Rovers. Po dokončení chce být nejzelenějším fotbalovým stadionem na světě, postaveným výhradně ze dřeva a poháněným udržitelnými zdroji energie. Byl to druhý pokus získat plánovací povolení pro 5 000-ti sedadlový dřevěný stadion pro fotbalový klub Forest Green Rovers, který aktuálně hraje ve druhé lize.

Snímek obrazovky 2020-01-28 v 10.35.53

Pomoc Austrálii: 750 milionů korun za 6 dní

Nikomu z vás nemohla uniknout katastrofa v Austrálii – obrovské požáry, které zabily již přes miliardu zvířat a vzali si přes dvacet lidských životů. Tato katastrofa nemá obdoby a jistě se můžeme bavit o jedné z nejničivějších událostí planety v tomto tisíciletí. Austrálie je na očích celému světu a potřebuje od něj pomoci. Na sociálních sítich se šíří nejen obrázky plamenů a osamocených zvířat, ale také výzvy k přispění neziskovým organizacím, které v boji proti požárům pomáhají.

Snímek obrazovky 2020-01-28 v 10.26.28

Walmart přináší roboty do 650 dalších obchodů

Walmart přidává do svých obchodů více robotů. Skladové roboty Bossa Nova se rozšíří na 650 dalších obchodů a touto technologií se celkový počet obchodů zvýší na 1 000. Walmart nedávno představil robota s potravinami, který pomůže urychlit plnění online doručení. Walmart postupuje vpřed s automatizací ve více obchodech po celé zemi.

Snímek obrazovky 2020-01-28 v 9.53.51

Segway přináší hoverchairs z WALL-E do života

Brzy budete moci koloběžit po městě – rychlostí 24 km/h – aniž byste se museli postavit. Ve filmu WALL-E společnosti Pixar z roku 2008, který se odehrává v 29. století, cestuje náš rozkošný a titulní robotický hrdina k masivnímu vesmírnému křižníku Axiom. Když dorazí, zjistí, že celé lidstvo se vyvinulo ve vykostěné konzumní kuličky, které neustále jedí, blábolí po obrazovkách a lenoší na vysokorychlostních plovoucích židlích. Naštěstí nebo bohužel pro nás nemusíme tak dlouho čekat.

Nahoru